Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica bodovali naplno aj vo svojom druhom jarnom vystúpení, keď v Tesároch zdolali domácu GFC regionálnu akadémiu, ktorá sídli v Topoľčanoch.

Duklistky otvorili skóre už v 4. minúte, keď sa lopta po dobrej práci Márie Veselkovej dostala k Tamare Gembickej, ktorá obišla stopérku Topoľčian a druhým dotykom v páde zakončovala do brány, a mohla tak svoj návrat do Dukly osláviť gólom – 0:1. V 11. minúte mali Topoľčany príležitosť na vyrovnanie, ale Nina Mattová zoči-voči brankárke Dominike Kopernickej poslala loptu vedľa pravej tyče brány Dukly. V ďalších minútach sa hralo prevažne na polovici Topoľčian, pričom domácim komplikoval situáciu aj vietor.

Duklistky navýšili svoje vedenie v 25. minúte po tom, čo Gembická po vhadzovaní autu zamotala hlavu trom protihráčkam a následne sa jej podarilo odcentrovať loptu do šestnástky, kde si kapitánka GFC Annamária Peciarová volejom zrazila loptu do vlastnej brány – 0:2. Banskobystričanky v ďalších minútach na ihrisku dominovali, vytvorili si viacero dobrých šancí na zakončenie, ale buď ich pokusom chýbala presnosť, alebo si to postrážila mládežnícka reprezentačná brankárka Vanesa Stachová.

Po zmene strán nedošlo k zmene smeru vetra, ktorý v druhom polčase hral do karát domácim, čo sa ihneď prejavilo aj na obraze hry, keďže sa hralo prevažne na polovici Dukly. Napriek tomu sa hráčkam Topoľčian nedarilo vypracovať si vyložené šance, keďže defenzívny blok hostiek dobre fungoval. So strelami spoza pokutového územia si zas dokázala poradiť brankárka Kopernická. V 59. minúte po sklepnutí od kapitánky Natálie Veselovej prenikla cez domácu obranu Lenka Mazúchová, ktorá obišla brankárku a zakončovala do prázdnej brány – 0:3.

Napriek 3-gólovemu vedeniu Dukly sa naďalej na podmočenom teréne odohrával boj o každý centimeter a hráčky medzi sebou zvádzali ťažké súboje. V 82. minúte sa hráčkam GFC regionálnej akadémie podarilo znížiť 1:3, keď sa šikovne kopnutý roh Petry Helbichovej aj s pomocou vetra dostal za chrbát Kopernickej. Duklistky však už ďalší gól neinkasovali a nedopustili scenár zo zápasu prvého jarného kola proti Petržalke, keď sa o výsledok museli báť do posledných sekúnd.

Nikola Gajdošová, debut v drese Dukly: „Ďakujem za prejavenú dôveru trénerom, že mi dali príležitosť nastúpiť v tak dôležitom zápase, kedy bojujeme o postup do skupiny o titul. K futbalu som sa vrátila po dlhých rokoch vďaka dobrému kolektívu, ktorý som spoznala počas pôsobenia vo futsalovom tíme SLC Banská Bystrica. Aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam a ťažkému terénu sme dokázali naplno bodovať. Teším sa na ďalšie zápasy a verím, že aj z najbližšieho rozhodujúceho zápasu v Trenčíne odídeme víťazne.“

Tamara Gembická, strelkyňa prvého gólu Dukly: „V prvom rade by som sa chcela poďakovať pánovi trénerovi a realizačnému tímu za možnosť nastúpiť v mojom prvom zápase v drese MKF Dukla hneď od prvej minúty a hrať plnú minutáž. Bol to špecifický zápas nielen kvôli počasiu, ktoré nám sťažovalo podmienky nakoľko fúkal vietor, snežilo a pocitová teplota asi ako na Sibíri. Ale hlavne kvôli tomu, že som bola v strese a v očakávaniach, či sa chytím a moje prvé dotyky s loptou ma dostanú do pohody, alebo sa budem trápiť celý zápas a tímu vôbec nepomôžem. Keď sme nastupovali na zápas, tak som si v duchu povedala:, ,Dostala som šancu, tak ju musím využiť!” Šancu som využila hneď v štvrtej minúte, kde po prihrávke a vyhratom súboji jedna na jedna som strelila gól a dostali sme sa do vedenia skôr ako sme očakávali. V prvom polčase sa nám podarilo druhýkrát skórovať, keď som z pravej strany prihrávala loptu pred bránu, ktorú si sklepla do brány kapitánka Topoľčian. Bojovali sme do poslednej minúty a môžem tvrdiť, že každá jedna z nás na ihrisku nechala všetko, aj keď to miestami na rozbitom trávniku nevyzeralo, vydali sme zo seba maximum.“

DEMIŠPORT liga – I. liga ženy – 17. kolo – sobota 11.03.2023, 11.00 h – ihrisko OFK Tesáre

GFC Regionálna akadémia Topoľčany – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 82. Helbichová – 4. Gembická, 25. Peciarová (vla), 59. Mazúchová. Rozhodovali: Sák – Šípoš, Kiss. Diváci: 80.

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mileiová, Herbríková, Havranová, Boháčiková – Veselová, Veselková (79. Brandysová) – Čierniková (66. Gajdošová, 90. Vojteková), Dunajská (79. Lukach), Mazúchová – Gembická. Tréner: J. Boroviak.

17 0 1 16 10:101 1

Najbližšie čaká ženy MFK Dukla v stredu 15. marca o 17.00 h dohrávka v Trenčíne s domácim AS, teda priamy súboj o postup do prvej päťky. Následne Duklistky zakončia základnú časť  v sobotu 18. marca na umelej tráve na Štiavničkách, kde privítajú o 11.00 h majstrovskú Myjavu.