Februárové nedeľné  popoludnie v Thurzovom dome bude tento krát patriť trom mladíkom a jednému ostrieľanému profesionálovi. V nedeľu 19. februára sa návštevníkom komorných koncertov z cyklu  Zelené tóny predstaví Martin Uherek Quartet featuring Jozef Döme.

Hudobné zoskupenie Martin Uherek Quartet tvoria konzervatoristi Róbert Ragan Jr. /kontrabas/,  Martin Uherek /saxofón/, Jakub Tököly /klavír/ a nestor slovenských jazzových bicích – Jozef Döme.

Jazzová formácia Martin Uherek Quartet vznikla v roku 2008 v Banskej Bystrici. Zo začiatku ju tvorili nádejní mladí hudobníci združení okolo významného slovenského jazzového muzikanta a pedagóga Klaudiusa Kováča. Už od svojho vzniku sa títo talentovaní hudobníci hrdo hlásili k tradícii jazzovej hudby 30. až 50. rokov minulého storočia. Hudobné zoskupenie má do dnešných dní už za sebou množstvo vystúpení na domácich i zahraničných podujatiach. Quartet počas svojho krátkeho pôsobenia získal na jazzovej hudobnej scéne nejedno prestížne ocenenie. V súčasnosti je už Martin Uherek Quartet ustáleným a známym pojmom v slovenských hudobných kruhoch a ponúka široký repertoár jazzových skladieb. Hudobníci sa pritom opierajú najmä o ortodoxnú tradíciu založenú najmä na swingu a bebope.

Mladé kvarteto hudobníkov dopĺňa ostrieľaný „matador“ Jozef Döme, ktorý patrí k profesionálnym hráčom na bicích. Do sveta jazzovej hudby vstúpil už v 60. rokoch minulého storočia a v roku 1987 študoval aj na prestížnej newyorskej Berklee College of Music.

Práve tieto kvality a skúsenosti profesionála v spojení s dravosťou mladých umelcov zaručujú návštevníkom nedeľného koncertu Zelených tónov skvelú jazzovú hudbu a silný umelecký zážitok.

Stredoslovenské múzeum už piaty rok za sebou prináša nádielku skvelej hudby v podaní vynikajúcich hudobníkov a interpretov s názvom Zelené tóny. V predchádzajúcich ročníkoch ste sa mali možnosť započúvať do jazzu, nechať sa uniesť na vlne latinskoamerických rytmov, vypočuť si francúzsky šansón, spoznať krásy horúceho flamenca či precítiť tango na vlastnej koži.

Aj tento rok sme pripravilo Stredoslovenské múzeum nezabudnuteľné chvíle strávené pri dobrej hudbe v príjemnom prostredí Thurzovho domu. Hudobné koncerty z cyklu Zelené tóny sa konajú v Sakrálnej sieni Thurzovho domu na Námestí SNP 4 vždy o 16,00 hod. Cena vstupenky je 3,50 €.