Cyklistický maratón Merida – Zelená stopa odštartuje už tento víkend, konkrétne v sobotu na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici.

Občianske združenie Biela stopa SNP v spolupráci s mestom Banská Bystrica, obcami Kordíky, Králiky, Tajov, Malachov, Riečka a BBHS 1999 organizuje aj tento rok športovú akciu zameranú na cyklo-maratón s názvom Merida-Zelená stopa.

mapa trate maratónu Merida - Zelená stopa

Štart, rovnako ako cieľ pretekov je situovaný na plážovom kúpalisku na Štiavničkách. Pretekať sa bude v štyroch kategóriach, rozčlenených podľa dĺžky a náročnosti trate. Cyklisti absolvujú Maratón (78,5 km – 2x červený okruh), polmaratón (40 km – červený okruh), minimaratón (32 km – skrátený červený okruh) alebo triedu hobby (16 km – modrý okruh), v ktorej si zmerajú sily páry. Pretekať sa bude za ostrej premávky na vlastné nebezpečenstvo, preto aj napriek bezpečnej jazdy cyklistov, žiadame vodičov, počas prechádzania vybranými úsekmi, ktoré sú zároveň traťou pretekov, o zvýšenú pozornosť a ostražitosť pri vedení svojho motorového vozidla. Prvé kategórie odštartujú už o 09.00 h, posledný štart je naplánovaný pár minút pred 11.00 h. Po odštartovaní všetkých kategórií budú v priestore štartu, resp. cieľa organizované súťaže pre deti. Vyhlásenie výsledkov je naplánované medzi 15.00 – 16.00 h.

Do cyklo-maratónu Merida-Zelená stopa sa bolo možné po zaplatení štartovného prihlásiť do pondelka 23. augusta 2010. Tí, ktorí to však nestihli, sú vítaní ako diváci. Príďte povzbudiť svojich priateľov a známych, prípadne vybrať bicykle a spolu s rodinou si naplánujte vlastný maratón – veď aj toto podujatie má za cieľ, okrem iného, spropagovať cyklistiku ako výborný šport. Netreba zabúdať, že bicyklovanie narozdiel od behania šetrí kĺby, spevňuje stehná a zadok, podporuje činnosť srdca a pomáha odbúravať tuk, a tým je prospešné a mimoriadne účinné pri chudnutí.