Minulý týždeň otvorili centrum pre deti s viacnásobným postihom Občianskeho združenia Nožička v priestoroch bývalej základnej školy na Tatranskej ulici.

nozickaCentrum poskytuje masáže pre deti, motomed, tvorivé dielne, cvičenia, fytoterapiu, hru a relax. Podľa štatutárnej zástupkyne OZ Nožička Janky Vigašovej však poskytuje najmä plnohodnotný život. “Deti sa nebudú stretávať s odstrkovaním ale s veľkou láskou. Ešte raz chcem poďakovať všetkým sponzorom, ktorí môj sen premenili na skutočnosť,” doplnila Janka Vigašová.

Občianske združenie Nožička, ktoré verejne podporuje napríklad hokejista Michal Handzuš, začalo svoju činnosť v decembri 2010 a za obdobie roka 2011 zrealizovalo vlastnú telocvičnu v priestoroch OZ. Vzhľadom na pribúdajúce množstvo postihnutých detí, ktoré navštevujú toto zariadenie spolu s asistujúcimi rodičmi, priestory prestali postačovať. V spolupráci s mestom, tak združenie našlo vhodné priestory v zrušenej základnej škole. Na Tatranskej ulici sa tak v týchto uvoľnených priestoroch postupne vytvára zaujímavé komunitné centrum pre viaceré združenia.