Už dnes ovládne banskobystrickú športovú halu na Štiavničkách stálica slovenskej hudobnej scény Miro Žbirka. A nielen on. Vo svojom aktuálnom turné totiž predstavuje svoje skladby v jedinečných aranžmánoch spolu so symfonickým orchestrom Cappella Istropolitana.

Pôvodne plánované miesto konania – zimný štadión sa zmenilo z organizačných dôvodov. Ako nám upresnila Jana Suraová z umelecko-produkčnej agentúry MANA, ktorá organizuje banskobystrický koncert Mira Žbirku v rámci celoslovenského turné, problémom veľkých hál je v súčasnosti najmä chlad: „Umelci sú už v polovici turné a nielen ich zdraviu, ale aj sláčikovým hudobným nástrojom chlad skutočne neprospel. Hlavný organizátor sa tak rozhodol pre zmenu miesta banskobystrického koncertu,“ dodala Suraová.

Keďže banskobystrický zimný štadión je stále otvorenou stavbou, zrejme by nebol svetlou výnimkou turné. Naopak športová hala je očosi menšia a navyše poskytne nielen teplo, ale aj väčší komfort pre všetkých. Ako umelcov, tak divákov. Koncert v športovej hale na Štiavničkách začína o 19.00.

O dvakrát po dva lístky ste hrali aj s portálom BBonline.sk. Svoje ceny si už prevzali Jana Paučová a Jozef Sivák, ktorým gratulujeme, pretože sme ich vyžrebovali z vyše 130 súťažiacich. Súťažnou „otázkou“ boli aspoň dve najobľúbenejšie hity od Mira Žbirku. Až 63 hlasov súťažiacich získala Atlantída a nemenej známy hit – Biely kvet zaostal len o jediný hlas. Na treťom mieste sa s veľkým odstupom – ziskom 32 hlasov, ocitla Balada o poľných vtákoch.

Miro Žbirka – Atlantída (youtube.com):
[youtube DiFpd4p10vc 425 344]

Miro Žbirka – Biely kvet (youtube.com):
[youtube D5TRSNOwG8A 425 344]