V 11. kole našej najvyššej hokejovej súťaže čakal na baranov ťažký zápas v Poprade. Kamzíci sa zatiaľ držia v popredí tabuľky a ich päť zápasovú neporaziteľnosť prekazili až Nové Zámky. Barani síce počas týždňa prehrali európsky zápas v Plzni, ale predtým vyhrali tri ligové duely v rade.

Úvod zápasu sa vydaril lepšie domácim, ktorí už v 3. minúte išli do vedenia po strele Kozáka. O minútu neskôr mohli kamzíci viesť už 2:0, ale v skrumáži pred bránkoviskom hostí sa dobre zorientoval Williams, a prekazil tak radosť domácich. Banskobystričania sa museli v prvej desaťminútovke viac brániť, keďže im chceli kamzíci ukázať, kto bude v zápase diktovať hru. Hra sa ale po desiatej minúte ustálila. V 16. minúte prišlo k vážnemu ohrozeniu aj na strane baranov, ale strely Šťastného a Slobodu nenašli bránku Popradu. Tempo hry sa k záveru tretiny zvýšilo, ale na vyrovnanie museli barani počkať až do druhej dvadsaťminútovky.

V druhom dejstve potrebovali barani čo najrýchlejšie skórovať a zároveň neinkasovať. Hráči spod Urpína sa tlačili viac do obranného pásma domácich, kde si však vedela domáca hradba poradiť s potencionálnym nebezpečenstvom. V 27. minúte našiel Buc peknou prihrávkou Giľáka, ktorého strela z prvej neprekvapila gólmana Popradu. Chuť vyrovnať na strane baranov bola, ale komu sa podarilo skórovať bol opäť Poprad. V 32. minúte si Mlynárovič potiahol po ľavom krídle puk, odkiaľ nenápadnou strelou spoza obrancu prekonal Williamsa. Z gólu sa ale kamzíci neradovali dlho, pretože o tridsať sekúnd neskôr Kabáč znižoval na 2:1. Gól nabudil baranov ešte viac, keď mal v 34. minúte Török na hokejke vyrovnanie, ktoré mu ale uchmatol betónom Gračnar. Odhodlanie vyrovnať však barani dovŕšili na konci druhej tretiny, keď v 39. minúte Kubkova strela švihom posielala oba celky do šatne za nerozhodného stavu.

Odhodlanie odísť s plným bodovým ziskom si niesli barani aj do záverečnej tretiny zápasu. V rozmedzí piatich minút si Banskobystričania vytvorili viacero góloviek, ktoré ale domáca obrana dokázala stráviť. Snaha Buca zo 45. minúty vyzerala sľubne, ale dobre rozostavená obrana kamzíkov aj tejto vlne odolala. V 50. minúte mal Ďatelinka na dosah vytúžené vedenie, ale Gračnar jeho strelu zneškodnil. Po nepremenených šanciach udrel domáci kolektív. V 52. minúte posielal Takáč bekhendom ponad Williamsov betón Poprad do vedenia. Zo strany domácich to však nebolo všetko. O minútu neskôr znova udreli, keď sa spomedzi kruhov presadil Bondra. Do tretice domáci uzavreli gólový účet v 55. minúte, keď ponúkla obrana baranov priveľa priestoru opäť Bondrovi, a ten z ľavého kruhu šikovnou strelou prekvapil Williamsa. Barani tak v rozmedzí štyroch minút stratili zápas, a všetky body tak ostali pod Tatrami.

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 3. Kozák (Abdul, Zagrapan), 32. Mlynarovič (Svitana), 52. Takáč (Paukovček), 53. Bondra (Abdul), 55. Bondra (Abdul, Zagrapan) – 33. Kabáč (Češík, Gabor), 39. Kubka (Šťastný). Zápas v Poprade sledovalo 1511 divákov.

Zostava HK Poprad: Gračnar – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Abdul, Zagrapan, Koyš – Paločko, Heizer, Macík – Václav.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, K. Sloboda, Miller, Marshall, Kupec, Košecký – Šťastný, Faille, J. Sýkora – R. Varga, Higgs, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Gabor, Buc, Giľák.

V ďalšom kole čaká na baranov zápas pred domácimi divákmi proti Liptovskému Mikulášu, a to v nedeľu 14. októbra o 17.00 h.