Už tento víkend, 14.-15. augusta 2020, čaká návštevníkov nákupného a voľnočasového centra bohatý program, ktorý vytvorí pravú letnú atmosféru aj uprostred ruchu mesta.

Koncept, ktorý je na Slovensku jedinečný svojho druhu, láka návštevníkov na chutné jedlá, tvorivé workshopy, bohatý program pre deti či koncert a letné kino.

Široká ponuka uspokojí všetky chute

V piatok o 18:00 hodine sa strešné parkovisko Europa SC rozozvučí originálnou hudbou, spájajúcou rytmy Balkánu, gypsy music, reggae a world music. Dvojica slovenských DJ-ov spojí tieto štýly do osobitých setov a otvorí tak jedinečný koncept podujatia. Letný hudobný kokteil si návštevníci môžu doplniť ochutnávkou skvelých jedál a drinkov. V ponuke bude nealko, miešané drinky, ako aj  špeciality z kočovného pivovaru z Banskej Bystrice. Atmosféru leta umocní aj večerné letné kino so začiatkom o 20:00 hodine, na ktorom sa premietne úspešné prevedenie muzikálu Mamma Mia! Rytmické hity skupiny ABBA, či hviezdne herecké obsadenie, si návštevníci budú môcť na streche centra vychutnať po prvý krát.

Rodinný festival inak

Ak uvažujete nad sobotným programom s deťmi, maľovanie na tvár, skákacie atrakcie, alebo bublinová a balónová show budú pre najmenších tým pravým lákadlom. Rodiny si prídu na svoje pri ochutnávke jedál a nápojov, pripravená bude chill-out zóna, letná čitáreň či zaujímavé workshopy pre tvorivých nadšencov.

Letné kino, čítanie kníh pod holým nebom a športovanie na čerstvom vzduchu vytvárajú z celého podujatia unikátny koncept outdoorového eventu, hoci organizovaného nákupným centrom.

„Minulý rok sme Piknik otestovali a návštevníci boli milo prekvapení ako dokážeme využiť plochu strešného parkoviska. Chceme aj touto formou ukázať našim priaznivcom, že nie sme len objekt slúžiaci na vybavenie nevyhnutných nákupov. Takýmito podujatiami sa snažíme žiť s našimi návštevníkmi aj kvalitný komunitný život,“ vysvetľuje zmysel podujatia Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Zábava aj hodnotné skúsenosti

Počas pikniku majú návštevníci možnosť zacvičiť si s Bafit Academy, absolvovať školu tanca, alebo sa priučiť ľudovej tvorbe. Nové skúsenosti si tak môžu odniesť domov a ďalej ich zhodnocovať.

„Pri dnešnej globálne bohatej ponuke aktivít sa snažíme našim návštevníkom podujatiami priniesť aj istú pridanú hodnotu, aby si od nás okrem zážitkov odniesli aj užitočnú skúsenosť. Aktívnou účasťou na programe si tak môžu návštevníci vylepšiť tanečný štýl, zefektívniť cvičenie, alebo sa naučiť niečo z ľudovej tvorby,“ dopĺňa Linda Luptáková, Marketing Coordinator Europa SC.

Vstup na Piknik na streche je zdarma. Pokojne si so sebou prineste karimatku, deku či slnečník. Centrum pozýva najmä na pohodové a príjemné trávenie času už tento víkend 14.-15. augusta 2020. Viac o podujatí sa dozviete tu.