Ponuka Stredoslovenského múzea bude aj tento víkend pestrá. Už si len stačí vybrať z programovej ponuky a môžete tak stráviť príjemnú víkendovú pohodu nielen pred bránami múzea, ale aj za nimi.

Tihányiovský kaštieľ v Radvani ponúkne okrem interaktívnej výstavy Zoo – preťažená Noemova archa, stálej expozície venovanej prírode stredného Slovenska, aj tvorivú dielňu s názvom Vytvor si svoj vlastný vesmír s Dankou.

Príbeh medeného mesta a osudy jeho obyvateľov sa dozvedia návštevníci Stredoslovenského múzea počas prehliadky v Matejovom dome. Netradičnú spomienku na víkendovú návštevu múzea v podobe zamilovanej fotografie v historických kostýmoch si odnesú zamilované páry  z Matejovho domu.

V Thurzovom dome si môžete preveriť šikovnosť a tvorivosť a so svojimi ratolesťami sa zabaviť na tvorivej dielni Bábiky z modrotlače s Jarkou alebo spoznať tajomstvo farbenia látok na výstave Za farbou Indiga či objaviť klenot v klenote – bronzovú aquamanile vo vzácnej Zelenej sieni.

Nový týždeň Stredoslovenské múzeum začne letným Cestovateľským utorkom pod holým nebom, ktorý okrem pútavého rozprávania cestovateľa Marcela Šurku o Arménsku ponúkne aj neopakovateľnú atmosféru z premietania cestopisných fotografií v záhrade Tihányiovského kaštieľa iba počas utorka 1. augusta o 20.15 hod.