V sobotu 30. septembra Podkonice ožijú podujatím Ride Uphill & tour 2017. V dopoludňajších hodinách sa uskutočnia preteky bicyklov do vrchu a popoludní cyklotúra na trase Pleše – Donovaly.

Podujatie odštartuje o 9-tej hodine prezentáciou účastníkov, ktorá potrvá do 10.30 hod. Samotný začiatok pretekov organizátori naplánovali na 11-tu hodinu. Hromadný štart pretekov bude na námestí v Podkoniciach pri dolnej krčme, pričom cieľom je vrcholová stanica lyžiarskeho vleku Pleše.

Organizátori pre cyklistov pripravili dve súťažné trate. V porovnaní s minulým ročníkom podujatia, bude tento rok jedna trať s menšou náročnosťou a druhá s väčšou. Trať Classic s menšou náročnosťou nebude mať prvé dva horské úseky a namiesto toho pôjde po asfaltovej ceste.

Druhá náročnejšia trasa E – MTB obsahuje všetky pôvodné horské úseky, ku ktorým sa tento rok pripojí jeden nový. Trate budú vyznačené priamo v deň pretekov páskami na križovatkách a dôležitých úsekoch. Kvôli tréningu však budú obe trasy informačne vyznačené už od soboty 23. septembra.

Vyhlásenie výsledkov pretekov, ako aj tombola prebehne približne okolo 12.30 hod, pred Chatou Pleše, kde bude pre zúčastnených pripravené aj občerstvenie. Okolo pol druhej popoludní sa všetci návštevníci podujatia môžu zúčastniť cyklotúry, ktorá povedie trasou Pleše – Donovaly – Pleše.

Ďalšie informácie o podujatí sú k dispozícii na stránke obce Podkonice.