To, že je marec mesiacom kníh snáď netreba hovoriť, ale fakt, že 9. marca 2013, teda už túto sobotu to v Bystrici ožije knihami, stojí za zmienku.

studio tancaOd apríla minulého roku družstvo Drak sa vracia  na Slovensku organizuje takzvanú „Burzu kníh“, kde môžete veselo nakupovať, ako aj predávať zaprášené poklady zo svojej domácej knižnice. Burza sa začne v sobotu predpoludním od 10:00 hod. a potrvá do 16:00 v banskobystrickom Divadle – Štúdiu tanca.

Burza kníh sa strieda pravidelne len v štyroch slovenských mestách, a tými je Bratislava, Banská Bystrica, Trenčín a Trnava. V Banskej Bystrici a celkovo u nás na Slovensku je to tento rok prvá burza.

Ak teda patríte k takzvaným knihomoľom, či nadšencom písaného slova, alebo máte doma preplnené police kníh, určite túto udalosť neprehliadnite a príďte sa o ne podeliť. Predávať môžete knihy, časopisy, komiksy, CD-čká, DVD-čká, videokazety, MC kazety, platne, plagáty, pohľadnice a iné.  Prísť, kupovať a predávať môže každý.

Vstupné je pre kupujúcich dobrovoľné, pre predávajúcich je symbolický poplatok 3 eurá. Ak ste sa rozhodli, že chcete predávať, viacej informácii sa dozviete na stránke www.studiotanca.sk.