Zima nám konečne ukázala svoju pravú tvár. Pohľad na zasnežené kopce teší najmä milovníkov zimných športov. Uvažujete, kde stráviť trojkráľový a zároveň posledný prázdninový víkend? Čo tak lyžiarske stredisko SKI Šachtičky?

Pansky diel, Sachticky, BBonline.sk, Banska Bystrica, 17.2.2014

Nielen Banskobystričanmi obľúbené stredisko Šachtičky sa nachádza v krásnom prostredí Nízkych Tatier, v sedle pod Panským dielom (1 102 m n. m.), len 7 km od Banskej Bystrice.  Po celý rok ponúka možnosti rekreácie, relaxu, turistiky. A v zime si tu určite prídu na svoje nadšenci zimných športov.  Lyžiarske stredisko Šachtičky je vhodné na rekreačné ale aj profesionálne lyžovanie. K dispozícii je sedem tratí rôznej náročnosti so štyrmi vlekmi a dvomi vlekmi pre malých lyžiarov, s celkovou dĺžkou viac ako 10 kilometrov. Dve zjazdové trate majú certifikát FIS pre organizovanie medzinárodných pretekov. Zimné radovánky si tu môžu užívať aj snowboardisti.

Pansky diel, Sachticky, BBonline.sk, Banska Bystrica, 17.2.2014

Samozrejmosťou strediska je perfektne udržiavaný lyžiarsky svah a ski servis, ktorý priamo v centre strediska zabezpečuje kompletný servis a zapožičiavanie lyžiarskeho a snowbaordového výstroja. Bonusom strediska je lyžiarska školaškôlka. Samozrejme, nezaostávajú ani služby, možností na občerstvenie a zahriatie sa je dostatok (Banícka Cimra, Bufet Chalúpka, Sun Ski Bar na Pánskom diele, aprés ski bar s dekami a ohrievačmi na terase Hotela Šachtička).

Aktuálne sú otvorené tri zjazdovky na úseku Sedlo – Panský diel, od piatku 6. januára bude v prevádzke aj najdlhšia zjazdovka Cez sedlo (1 680 m, prevýšenie 302 m). Podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré (45 cm snehu).

Pansky diel, Sachticky, BBonline.sk, Banska Bystrica, 17.2.2014

Lyžiarske stredisko Šachtičky, rovnako aj detský areál, sú otvorené denne od 9. do 16. hod. Práve počas tohto, „trojkráľového víkendu“ (6. – 8. január), môžete využiť last minute ponuku Hotela Šachtička a prežiť posledné prázdninové dni na lyžiarskom svahu v krásnom prostredí (viac informácií na www.sachticka.sk, info@sachticka.sk, 0905 404 049).

Informácie o aktuálnom stave tratí, vlekov, o počasí a ďalšie informácie o lyžiarskom stredisku SKI Šachtičky nájdete na: www.skisachticky.sk.

Prijmite pozvanie do tohto malebného kúta Nízkych Tatier! A v prípade, že sa rozhodnete navštíviť Šachtičky, nezabudnite na snehové reťaze!