Obývacia izba je miestom, kde sa spolu stretáva celá rodina. Preto by mala dýchať pokojnou atmosférou pre príjemný relax či rozhovor. Do obývačky okrem toho radi usádzate svoje návštevy. Zohľadniť všetky tieto dôležité fakty na rozlohe niekoľko metrov štvorcových je náročné. My vám však poradíme, ako môže táto miestnosť na prvý pohľad zaujať svojou jedinečnosťou.

Vyberajte originálne kúsky

Ak máte radi originalitu, iste sa pri kúpe nábytku budete obzerať práve za jedinečnými dizajnovými kúskami. Vyrobiť všetok nábytok na mieru však môže byť nákladné, no nakoniec iste oceníte jedinečný vzhľad, ktorý presne vyhovuje vašim predstavám. Ak sa predsa len rozhodnete pre sektorovú zostavu, môžete ju oživiť luxusne pôsobiacimi kúskami ako bar, komoda alebo policová zostava na knihy. Ak vyberiete vhodné doplnky, vaša obývačka iste každého na prvý pohľad zaujme.

Sedacie súpravy na mieru

Krásne sedacie súpravy na mieru tvoria v každom interiéri dominantný prvok. Výhodou sedacej súpravy na mieru je možnosť výberu tvaru, hĺbky sedu, farby a vzoru poťahového materiálu. Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre možnosti zostavenia sedacej súpravy podľa vašich predstáv. Sedacie súpravy na mieru ponúkajú aj možnosť polohovateľnej chrbtovej opierky a podrúčok. Vybrať si môžete aj všetky detaily ako napríklad odtiene či materiál nôh sedačky.

Obrazy do obývačky

Obraz dotvára miestnosť. Podľa štýlu, ktorý vyberiete, prinesie do obývacej izby nádych luxusu, dotvorí útulnú atmosféru domova alebo prinúti každého návštevníka k zamysleniu. Aby ste zvolili ten správny kúsok pre vás, vyberajte podľa dvoch kritérií. Prvým je váš osobný vkus. Druhým štýl zariadenia domácnosti.

Na trhu nájdete obrazy do obývačky od známych autorov. Keďže si originálne maľby svetových umelcov málokto z nás môže dovoliť, k dispozícii sú ich reprodukcie tlačené na plátno. Môžete si tak vybrať abstraktné umenie, pop art aj klasické maľby. Obrazy do obývačky zaveste na vhodné miesto. Najlepšie nad sedaciu súpravu. Nad ňou nie len vyniknú, ale aj dotvoria celý dizajn interiéru.