Dvoma výhrami povzbudená Banská Bystrica cestovala v rámci 42. kola hokejovej Tipsport extraligy do Košíc, kde jej kvalitu preverili aktuálne tretie Košice. Tie na domácom ľade neprehrali už desať zápasov v rade a Steel Aréna tak očakávala ďalší triumf „oceliarov“.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 58. Matis (Marcinko, Novák), 60. Haščák      zápas sledovalo: 3 379 divákov

Úvodné zostavy tímov:

HC Košice: Hylák – Deyl, Cebák, Štrbák, Kolba , Macejko – Novák, Gajdoš, Jenčík – Marcinko – Matis, Matúš Chovan – Slovák – Novotný, Svitana – Bulík – Haščák (A), Boltun – Pašek – Spilar, Mlynarovič

HC ’05 Banská Bystrica: Dzubina, Stych, Richter, Kubka, Zigo, Hlinka, Heizer, Češík, Šimun, Biro, Danton, Bambúch, Jankovič, Chorošun, Predajnianský, Marcinek, Ketner, Lamper, Lunter

V Košiciach sa stretnutie začalo o čosi pomalšie ako sa očakávalo. Miernu prevahu mali domáci, ktorí vyprodukovali tiež prvú vážnejšiu akciu, puk bol však Bulíkovi na dlhú hokejku. Chorošun mal viac roboty o pár minút neskôr so Štrbákovou strelou, ktorú vytesnil na ochrannú sieť. Následne vyskúšal pozornosť brankára tiež Kolba, no ani tentokrát si puk do brány cestu nenašiel. Pokojný vývoj stretnutia a spiacich „baranov“ neoživila ani ich krátka presilovka 5 na 3. V závere prvej tretiny sa ešte dostal do šance Bulík, opäť však neúspešne.

Napriek trom presilovkám ohrozili „barani“ Hyláka v prvom dejstve len šesťkrát. V pôstnej streľbe pokračovali, a tak sa viac narobil opäť Chorošun. Tomu pomohlo aj šťastie, keď po akcii Košíc arénou zaznel zvuk konštrukcie brány a následne ruský brankár bravúrne zasiahol. Neskôr pálili Slovák s Boltunom, no bezvýsledne. „Oceliari“ tiež nepredvádzali svoj ideálny výkon a dlhé minúty sa tak na Východe nič nedialo. Zápas neoživila ani šarvátka, po ktorej boli rozdané štyri menšie tresty. Domácu halu v závere prebral Marek Slovák, keď na konci akcie dvíhal ruky nad hlavou, no zbytočne.

V prvých minútach záverečného dejstva najskôr Banskobystričania zahrali ukážkové oslabenie, keď súpera nepustili ani k jednej strele a následne vo vlastnej početnej výhode pohrozila. Najskôr Heizer tečoval Kubkovu strelu a sľubnú strelu vyslal tiež Danton, všetky puky však skončili na hrudi Hyláka. Nezáživný hokej smerujúci do predĺženia mohla rozhodnúť 51. minúta, Jenčík však svoje trestné strieľanie nepremenil a Chorošun svoj tím podržal, rovnako tak aj pri následných šanciach Novotného a Deyla. Dianie na ľade gradovalo a zápas sa predsa len rozhodol v tejto tretine. 166 sekúnd pred koncom dostal presnú nahrávku Matis a ešte pred pádom bekhendom skóroval. Následná hra bez brankára už Banskobystričanom nepomohla, Haščák uzavrel skóre na 2:0.