Dana Tyrell, Clayton Stoner a Tanner Glass, hráči banskobystrických „baranov“ so zmluvami v zámorskej NHL obliekli svoje bielo-červené dresy v zápase proti Zvolenu pre tentokrát naposledy. Po vyše mesačnom pôsobení v družstve účastníka Tipsport extraligy HC ´05 Banská Bystrica ukončujú svoje angažmán a vracajú sa späť za oceán.

Istú dávku zásluhy na tom majú okrem iných faktorov predovšetkým napredujúce rokovania v stále štrajkujúcej zámorskej NHL, ktorá novými návrhmi a intenzívnym dialógom medzi vedením ligy a hráčskou asociáciou speje k dohode. Posledný možný termín na záchranu 48-zápasovej sezóny totiž vyprší 11. januára a po tomto termíne už nebude možné ročník 2012/2013 najprestížnejšej hokejovej ligy sveta zachrániť. V prípade, že sa tak stane, sú aktuálne odchádzajúci hráči podľa vlastných slov pripravení na návrat a dohrať sezónu na Slovensku pod Urpínom. Všetci traja menovaní hráči odohrali svoje posledné stretnutie v drese banskobystrických baranov v najsledovanejšom stretnutí záveru roka 2012, proti rivalovi HKM Zvolen.

Vedenie klubu sa hráčom poďakovalo za ich absolútne profesionálny prístup, za výbornú vzájomnú komunikáciu v kabíne i mimo nej, za nezištnú ochotu pomáhať mladým hráčom v družstve ako aj za ich výkony, ktorými dokázali pritiahnuť divákov do hľadísk nielen v Banskej Bystrici, ale aj v mestách kde odohrali svoje extraligové stretnutia.

Rovnako tak oficiálna stránka klubu ďakuje aj Michalovi Handzušovi s 19 bodmi (9+10) v 15 zápasoch, ktorého osud v tíme „baranov“ zdá sa rovnako prerušila zlepšená situácia v zámorí: „Obzvlášť obrovské poďakovanie patrí odchovancovi banskobystrického hokeja Michalovi Handzušovi, ktorý nezaváhal ani chvíľu a pridal sa k družstvu spod Urpína okamžite po začatí výluky v NHL. Urobil tak bez nároku na odmenu, či akékoľvek iné výdavky, pričom aj svoje poistenie si uhradil z vlastných prostriedkov. Michal svojimi výkonmi na ľade ako aj celkovým pôsobením v hráčskej kabíne výrazne pomohol družstvu a to nielen po športovej stránke a dokázal, že je Banskobystričanom celou svojou dušou.“

Trio kanadských hráčov zo zámoria donieslo do tímu nádych energie, už len ich prítomnosť bola posilou a na ľade citeľná. Zoznámili sa so slovenským hokejom a vniesli do hry kúsok z americkej, resp. kanadskej rýchlosti, tvrdosti a tvorivosti. Obranca Clayton Stoner odohral v drese s baranom na hrudi celkovo osem zápasov, v ktorých si pripísal päť bodov (1+4), 16 trestných minút, tri mínusové body a okrem skvelej obrannej hry typickej pre kanadský hokej podporil útočné snahy svojho tímu 17 strelami. Dana Tyrell si do svojich individuálnych štatistík pripísal v štyroch zápasoch tri body (všetky za asistencie), vyslal päť striel na bránu a v štatistike +/- si pripísal tri plusové body. Tanner Glass si v šiestich zápasoch pripísal na svoje konto jednu asistenciu, 11 striel na bránu, štyri mínusové body a 75 trestných minút za pästné súboje, ktoré sú v lige odkiaľ prišiel tradičným doplnkom zápasu.