Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola si včera zvolal zamestnancov Mestského úradu, aby im predstavil novinku, s ktorou budú musieť pri svojej práci počítať. Tí sa v údive dozvedeli, že fámy o ich vyložených nohách vyrieši hlava mesta radikálne. Vo dverách pribudne sklo, cez ktoré si každý občan na svojho úradníka dohliadne.

Tento krok dnes pre BBonline.sk priblížil samotný primátor: “Moje rozhodnutie  dať preskliť dvere kancelárií, v ktorých  sa zamestnanci úradu stretávajú s obyvateľmi – klientami,  bolo inšpirované na jednej strane  dobrou skúsenosťou iných samospráv s podobným krokom, ale aj snahou vyvrátiť klebety o tom, že zamestnanci Mestského úradu v Banskej Bystrici v pracovnom čase ‘kávičkujú a klebetia.’ Jediný spôsob, ako vyvrátiť tieto fámy, je presvedčiť ich autorov o opaku. Každý tak bude mať šancu na vlastné oči sa presvedčiť, že  zamestnanci MsÚ BB  pracujú efektívne,” vysvetlil Gogola.

Fámy o “ulievaní sa” mestských zamestnancov, sa začali po Banskej Bystrici šíriť takmer okamžite po nástupe nového vedenia. Úradníci tak mali vyjadrovať svoju nespokojnosť s novým primátorom a prednostom MsÚ.