Na údajný škandál upozornil poslanec mestského zastupiteľstva Jaroslav Kuracina „Nedovoľte, aby vašim synom podsúvali, že chodiť ako buzerant je normálne!“ hovorí Kuracina, známy banskobystrický konštruktér pištolí.

zs ssv skuteckehoNa Základnej škole Slobodného slovenského vysielača na Skuteckého mali podľa podnikateľa Jaroslava Kuracinu nútiť deti prezliekať sa za opačné pohlavie. Riaditeľka školy tieto informácie odmieta a hovorí, že sú to lži.

„Začínajú  sa šíriť nepravdivé informácie ohľadom akcie, ktorá sa bude konať na našej škole budúci týždeň pod názvom ‚Tematický týždeň‘. Akciu sme naplánovali s tým najlepším úmyslom spríjemniť deťom vyučovací proces pri príležitosti MDD. Dištancujeme sa preto od všetkých informácií, ktoré boli uvedené v médiách, alebo na sociálnych sieťach,“ reaguje na Kuracinove vyjadrenia vedenie školy na Skuteckého ulici.

Na stránke školy informujú, že od pondelka bude prebiehať akcia Tematický týždeň. Žiaci môžu dobrovoľne prísť prezlečení v rámci témy, ktorá sa každý deň mení. Podobné akcie mávajú pravidelne aj iné základné či stredné školy v regióne.

Poslanec mestského zastupiteľstva Jaroslav Kuracina (Klub nezávislých) tvrdí, že na štvrtok malo byť témou opačné pohlavie. Web školy však teraz uvádza, že štvrtok má byť v znamení povolaní. Riaditeľka Zuzana Sedláčeková navyše dodáva, že akcia je dobrovoľná a prezlečený príde iba ten kto chce.

S Kuracinovými vyjadreniami ako prvý prišiel portál hlavnespravy.sk. Ten je na zozname konšpiračných webov, ktoré viackrát v minulosti priniesli nepravdivé a neoverené informácie. „Chlapi, nedovoľte aby vám traumatizovali synov. Nedovoľte, aby vašim synom podsúvali, že chodiť ako buzerant je normálne!“ povedal Kuracina pre hlavnespravy.sk.

Témy sa chytila aj Kotlebova Ľudová strana Naše Slovensko. Na svojich stránkach píše, že Kuracina sa obrátil na predsedu strany Mariana Kotlebu a ten vyslal na školu trojčlennú skupinu, ku ktorej sa mestský poslanec pridal.