Stredoslovenské múzeum už deviaty rok za sebou prináša nádielku skvelej hudby v podaní vynikajúcich hudobníkov a interpretov s názvom Zelené tóny. Deviaty ročník cyklu otvorí koncert hudobnej trojice Adámek – Doniga – Stráňavský už tento piatok o 18.00 hod.

Zelené_tóny_septembrový_koncertKlarinetista Martin Adámek a sopranistka Dominika Doniga spolu účinkovali ešte v júni v Košiciach v rámci projektu VENI ACADEMY. Práve do tohto obdobia siahajú počiatky spolupráce mladého umeleckého zoskupenia. Dvojicu na koncerte v Thurzovom dome doplní klavírny virtuóz Adam Stráňavský.

Skladieb pre takéto zoskupenie hudobníkov nie je mnoho. Napriek tomu, viedenský umelec Franz Schubert, zhudobnil básne dvoch autorov, Wilhelma Mullera a Karla Augusta Varnhagena von Ense v skladbe Pastierik na skale. Repertoár koncertu obohatí aj cyklus piesní skladateľa 19. storočia, Louisa Spohra, a aj ďalšieho významného nemeckého skladateľa Richarda Straussa.

Cyklus koncertov pokračuje aj v októbri, a to koncertom dvojice hudobníkov Jany Gavačovej (spev) a Ľuboša Brtáňa (gitara). Na jazzový koncert okorenený francúzskym šansónom sa môžu priaznivci Zelených tónov tešiť už 8.10.2015.

Zelené tóny v Thurzovom dome – tradícia, ktorá pohladí nielen dušu…

Predchádzajúce ročníky cyklu patrili najmä jazzu. Návštevníci sa však mohli nechať niesť aj na vlne latinskoamerických rytmov. Vypočuť si mohli francúzsky šansón a spoznať sa dali aj krásy horúceho flamenca či precítiť tango na vlastnej koži.

Aj tento rok sú pripravené nezabudnuteľné chvíle, ktoré sa dajú stráviť pri dobrej hudbe v príjemnom prostredí Thurzovho domu. Hudobné koncerty z cyklu Zelené tóny sa konajú v Koncertnej sieni Thurzovho domu na Námestí SNP 4 vždy o 18.00 hod. Cena vstupenky je 5 €. Lístky na koncert je možné zakúpiť si v predpredaji v pokladni Thurzovho domu. Koncert je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.