V pondelok 8. októbra odštartoval nový, v už poradí 4. ročník Amatérskej hokejovej ligy Banská Bystrica (AHL BB) na zimnom štadióne v Banskej Bystrici v hale B.

Na prvé stretnutie proti sebe nastúpili tímy Animals vs Mad Brainzz. Prvá časť zápasu bola herne vyrovnaná až v 14. minúte naklonil misku váh na stranu Animals najlepší strelec minulého ročníka Rastislav Čierny výborne asistoval Ján Bobok.  Po neúmyselnom faule o necelé 2 minúty neskôr rozhodcovia odpískali trestné strielanie a možnosť samostatného nájazdu mal samotný strelec úvodného gólu. Túto šancu však premárnil čo povzbudilo hráčov tímu Mad Brainzz a presne o minútu sa radovali z vyrovnávajúceho gólu Martina Kapustu po šikovnej asistencii Mareka Novysedláka. V posledných minútach prvej časti sa striedali šance na oboch stranách hráči Mad Brainzz dokonca trafili 2x tyčku avšak skóre sa nemenilo.

Druhú časť začali lepšie opäť hráči Animals, keď sa už v polovici 4. minúty po asistencii Viliama Valušku presadil Kavčák Michal. Nasledujúce minúty sa hra prelievala z jednej strany na druhú a šancí mali oba celky viacero. Na začiatku 14. minúty zaspali hráči Mad Brainzz a Martin Lukáč tentokrát po asistencii Rastislava Čierneho opäť trestal. Za stavu 1:3 z pohľadu Mad Brainzz neprešlo ani pol minúty od posledného gólu a Rastislav Čierny tentokrát po asistencii Jána Varechu opäť zvyšoval náskok svojho tímu a uzavrel tak stretnutie na konečných 1:4 v prospech Animals. Celé stretnutie sa nieslo v duchu Fair play a o tom svedčí aj 0 trestných minút v tomto zápase. Posledné minúty sa hráči Mad Brainzz snažili o zázračný obrat ale nedarilo sa im v koncovke. Celý zápas bol vyrovnaný o čom svedčí aj vyrovnaný počet striel, ktorý nakoniec vyznel v prospech Mad Brainzz v pomere 17:16 ale ako sa hovorí „ten vyhráva kto góly dáva“ a tak Mad Brainzz podľahli Animals 1:4 a prišli o prvé body.

V stredu 10. októbra sa odohral druhý zápas prvého kola a v ňom sa stretli dvaja minuloročný finalisti Atlantis Zvolen vs Divoké Barance. Zápas bol hneď od úvodu veľmi dynamický a bolo hneď jasné, že oba tímy chcú vyhrať a pripísať si tak 3 body. Prehnaná snaha niekedy môže uškodiť a preto už v polovici 4. minúty bol vylúčený Jakub Gajan (Divoké Barance) za podrazenie. Čo bolo ešte horšie o približne 30 sekúnd hry v oslabení za ním putoval jeho spoluhráč Richard Gregor za sekanie a preto tím Divoké Barance prežíval krušné chvíle v oslabení o 2 hráčov. Atlantis Zvolen sa snažil rôznymi spôsobmi otvoriť skóre a využiť tak presilovku o 2 hráčov, ale nepodarilo sa im to a Divoké Barance sa ubránili. Hneď po skončení trestu prvého vinníka hrali hráči Atlantis Zvolen stále presilovku o jedného hráča avšak Jakub Gajan si zrejme na trestnej lavici vstúpil do svedomia a ešte v oslabení otvoril skóre po asistencii Vladimíra Mancela v prospech Divokých Barancov. Po skončení trestu Richarda Gregora sa Jakub Gajan opäť chcel zapísať do štatistík a tentokrát bez asistencie zvyšoval na konci 7. minúty už na rozdiel 2 gólov. Zvyšok prvej časti sa hral rýchly hokej z jednej strany na druhú s veľkým množstvom príležitostí avšak ani jeden z tímov nedokázal vstreliť gól a zapísať sa tak do listiny strelcov a preto po prvej časti vyhrávali Divoké Barance nad Atlantis Zvolen 2:0.

Druhá časť bola taktickejšia a Divoké Barance sa nemali kam ponáhľad. Atlantis Zvolen veľmi chcel a svojou aktivitou si vybojoval šancu v podobe presilovej hry na začiatku 8. minúty po faule Ondreja Slávu za podrazenie. Túto presilovku však Zvolenčania nedokázali využiť a preto sa skóre nemenilo. Pokračovala prestrelka z oboch strán a šance sa kopili. V polovici 18. minúty fauloval Miroslav Sirota (Atlantis Zvolen) a Divoké Barance dostali opäť šancu presilovej hry. Tentokrát sa im presilovka vydarila a už v polovici 20. minúty zvýšili vedenie na 3:0. Tento stav sa Atlantis Zvolen vôbec nepáčil a nepáčil sa najmä Miroslavovi Sirotovi, ktorý spôsobil oslabenie svojho tímu a preto hneď po návrate na ľadovú plochu a vyhranom buly v strednom pásme ešte stihol aspon upraviť výsledok na konečných 1:3 z pohľadu Atlantis Zvolen 12 sekúnd pred koncom zápasu. Celé stretnutie bolo vyrovnané a veľmi dynamické o čom svečí pomer striel, ktorý nakoniec vyznel lepšie pre Divoké Barance v pomere 33:25 a nakoniec sa mohli tešiť aj zo zisku prvých 3 bodov za výhru 3:1 nad Atlantis Zvolen.

Najbližšie stretnutia sú naplánované v pondelok 15. októbra o 19.45 hod, kedy proti sebe nastúpia  hráči Atlantis Zvolen vs Animals a v stredu 17. októbra o 20.45 hod si zrovnajú sily Divoké Barance vs Mad Brainzz.

Všetky potrebné informácie o detailných štatistikách môžete nájsť aj na stránke www.ahlbb.sk, alebo môžete ligu sledovať aj na fanpage AHL BB, Instagrame a čoskoro aj na Youtube kanáli.