Už túto sobotu 29. apríla sa od 9-tej hodiny na futbalovom ihrisku v Šalkovej uskutoční bežecké podujatie Šalkovská desiatka.

Bežci si budú môcť svoje sily zmerať hneď v dvoch súťažných kategóriách. Tou prvou bude hobby beh na 3 000 metrov, ktorý štartuje už o 9.00 hod. Prví traja muži a prvé tri ženy získajú pamätný diplom a vecné ceny.

Začiatok hlavného behu na 10 300 metrov organizátori naplánovali na 10-tu hodinu. Muži a ženy zabojujú v hlavnom behu o víťazstvo celkovo v šiestich kategóriách. V každej kategórii získajú diplomy a vecné ceny opäť prví traja muži a prvé tri ženy.

Trasa hlavného behu povedie z futbalového ihriska Šalková popri Hrone pri priemyselnom parku Šalková do Banskej Bystrice. Odbáčať sa bude na moste pri dočasnej autobusovej stanici v Majeri a bežci sa vrátia naspäť cestou popod horu. Celá cesta bude vyznačená fáborkami, prípadne farebným sprejom na zemi. Vyhlásenie výsledkov by malo prebehnúť do 12.00 hod. Pre všetkých bežcov bude v cieli pripravené aj občerstvenie. Podujatie sa bude konať za každého počasia, pričom maximálny počet účastníkov je 250.

Prihlásiť sa na Šalkovskú desiatku je možné aj osobne v deň pretekov priamo pri štarte. Pre hobby beh je registrácia možná v čase od 7.30 do 8.30 hod a pre hlavný beh bude registrácia od 7.30 až  do 9.30 hod.