Raz za rok je v Telgárte deň, kedy je všade samá čučoriedka. Inak to ani nemôže byť, keďže je to Čučoriedkový deň. Štvrtý ročník tohto podujatia sa uskutoční v sobotu 13. augusta.

Čučoriedkový deň 2016V tento deň sa budú v Telgárte vypekať čučoriedkové koláče, chystať rôzne iné čučoriedkové dobroty a tiež súťažiť! O najlepšiu čučoriedkovú dobrotu každoročne súťaží cca desať tímov z rôznych kútov Slovenska a, samozrejme, aj domáci z Telgártu.

Súťaž sa začína o 10. hod. a prihlásiť sa do nej môžete ešte aj priamo na mieste jej diania, teda v sobotu pred kultúrnym domom v Telgárte. Stoly, rúry na pečenie aj chladiace zariadenia organizátori nachystajú, súťažiaci si však musia doniesť ingrediencie na pečenie – múku, cukor, vajíčka atď.  Čučoriedky nosiť nemusíte! Aj tie pripravia organizátori podujatiaobec Telgárt a tamojší Penzión u Hanky. Ako sme sa dozvedeli od Paulíny Hríbikovej z organizačného čučoriedkového tímu, úroda čučoriedok, ktoré sú typickou lesnou plodinou regiónu Horehronia, je tento rok je veľmi bohatá, sladká a výdatná. Ak sa v sobotu vyberiete do Telgártu, okrem vône  čučoriedkových dobrôt, ktoré, pravdaže, musíte aj ochutnať, vás tam čaká ľudová hudba, prehliadka krojov, prezentácia tradičných remesiel a rôzne zábavné aktivity pre deti.

Na tohtoročnom telgártskom Čučoriedkovom dni môžete tiež stretnúť Magdu Vášáryovú a Milana Lasicu, ktorí sú jeho hosťami.