V piatok MIBA cestovala na horúcu pôdu do Žiliny, kde ich privítala žilinská Žirafa. V prvom meraní síl Bystričania vyhrali 10:5, a tak im domáci mali čo vracať.

ŽFA ŽIRAFA Žilina – MIBA Banská Bystrica 10:3 (3:0)

Góly: M. Belaník 3. J. Baranovič 2, J. Mráz 2, T. Mičuda, E. Novisedlák, I. Šebík  – P. Prikryl 2, R. Greško, ŽK:  T. Mičuda, I. Šebík – R. Filadelfi, R. Kollár, P. Prikryl, R. Kútik, ČK: M. Giertl (MIBA)
Pred 60 divákmi rozhodovali
P. Živčic a M. Rogoň.

Zostavy:
ŽFA
: T. Mičuda (M. Kotuláč) – E. Novisedlák„C“, J. Válek, J. Mráz, T. Grznár, L. Ďuratný, Ľ. Klandúch, I. Šebík, J. Baranovič, M. Belaník
MIBA: R. Filadelfi – M. Majling„C“, V. Giertl, M. Giertl, Ľ. Willwéber, P. Polák, R. Kollár, P. Prikryl, R. Kútik, R. Greško

Po dvojtýždňovej prestávke sa MIBA Banská Bystrica tentokrát predstavila na pôde ŽFA Žilina. Vstup do zápasu mali lepší domáci, ktorí aktívnou hrou zatlačili hostí na ich polovicu. Hostia pôsobili v úvode ospalým dojmom, viazla im kombinácia a chybami ponúkli súperovi príležitosti na skórovanie, z ktorých Žilinčania tri využili na strelenie gólu. V druhej polovici prvého polčasu si hostia vypracovali prvé výraznejšie šance, ktoré ostali nevyužité.

Do druhého dejstva nastupovali hostia s cieľom zvrátenia nepriaznivého stavu, no ako prví inkasovali z penalty. Za stavu 4:0 sa odhodlali na hru bez brankára. Početnou prevahou dostali súpera pod tlak, z ktorého si dokázali vypracovať možnosti na vsietenie gólu, ale strely z ich nôh končili na domácom brankárovi Mičudovi alebo na konštrukcii žilinskej brány. Naopak, inkasovali ďalšie dva góly do opustenej brány. Napokon sa však dočkali aj hostia, keď sa postupne presadili dvakrát Prikryl a Greško. Druhý polčas bol poznačený spornými verdiktmi rozhodcov, čo malo za následok znervóznenie zápasu. Hostia nazbierali vysoký počet nedovolených zákrokov a ponúkli domácim tri možnosti desaťmetrového kopu, z ktorých boli všetky premenené. Výsledkom 10:3 sa Žilinčania dokonale odplatili MIBE za prehru z prvého vzájomného merania síl.

Vyjadrenie po zápase:
Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina): „Ak by som mal hodnotiť len náš športový výkon, tak som veľmi spokojný. Po nakladačke v Novom Meste sme chceli naplno bodovať, nečakali sme však, že nám to hostia takto uľahčia. Hrali sme koncentrovane počas celého zápasu a nenechali sme sa znervózniť. V tomto zápase nás gólovo potiahli mladí hráči a potešil ma výkon najmä dvojice J.Baranovič a M.Belaník. V súťaži však podávame veľmi kolísavé výkony a nielen pre súperov, ale aj pre mňa sme občas nevyspytateľní. Ďalší víkend čaká náš kolektív opäť milá udalosť a to 4. ples pre našich hráčov a priateľov klubu. Pred tým si však ešte zmeriame sily s lídrom súťaže sTC Púchov.“

Ostatné výsledky:
FSC PRIEVIDZA – ETNA DRAGONS PODOLIE 8:3 (3:2)
FUTSAL TEAM LEVICE – BENFICA GEMM ČADCA 7:4 (3:2)
FOREVER MESTO PÚCHOV – sTC PÚCHOV 5:1 (0:0)
FUTBALSHOP NOVÉ MESTO n/V – FC BULLS DIVUS TRNAVA – ODLOŽENÉ

Najbližší zápas MIBA odohrá v domácom prostredí proti minuloročnom víťazovi Open ligy Futbalshop Nové Mesto nad Váhom. Stretnutie má naplánovaný výkop v piatok 1. februára o 19:45 hod. v ŠH Badín.