sliac letiskoNielen Turecko a Bulharsko, ale už aj Egypt a Grécko. Vedeniu sliačskeho letiska sa podarilo presvedčiť cestovné kancelárie, aby rozšírili ponuku destinácií odbavovaných zo stredoslovenského letiska.

Sliačske letisko odbaví okolo 80 príletov a rovnaký počet odletov charterových letov počas dovolenkovej sezóny. Najviac ľudí cestuje do tureckej Antalye, menšia časť aj do bulharského Burgasu. Aj keď letisko od svojho znovuotvorenia bojuje za čo najširšiu ponuku a cestovným kanceláriám ponúka v porovnaní s inými letiskami pomerne výhodné podmienky, touroperátori v časoch ekonomickej krízy aj pred tohtoročnou sezónou vsadili na istotu.

Počas tejto sezóny bol o lety zo Sliača mimoriadny záujem, keď väčšina kapacity cestovných kancelárií s odletmi zo Sliača bola vypredaná už počas júna. Aj to zrejme prispelo k zmene pohľadu cestovných kancelárií, ktoré zo Sliača už budúce leto ponúknu aj ďalšie destinácie. Už v lete 2015 sa ale má ponuka výrazne rozšíriť. Okrem tradičných destinácií sa má začať zo Sliača lietať i do obľúbeného Egypta či Grécka. Lákadlom má byť napríklad ostrov Kréta.

Tohtoročná sezóna charterových letov zo Sliača skončí 30. septembra, k moru sa lietadlo už od začiatku júna.