V 22. kole TIPOS III. ligy Stred odohrala Dukla zápas na pôde Fiľakova. V stretnutí mohli Bystričania potvrdiť svoju líderskú pozíciu v tabuľke.

V prvom polčase sa Duklistom nepodarilo streliť úvodný gól. Prevaha bola na ich strane, avšak k výraznejšiemu ohrozeniu brány Tojagića sa nedostali. Za nedovolený zákrok dostal v 36. minúte Husanik žltú kartu. Do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu 0:0.

Po zmene strán hostia siahli po prvom žolíkovi, keď Kollára na ihrisku vystriedal Kolláti. Postupne sa začali ozývať aj domáci futbalisti. Ich najväčšia šanca ale skončila iba na žŕdke. V 56. minúte striedajúci Urgela nahradil Ševčíka. Po nebezpečných zákrokoch na oboch stranách si domáci pripísali po jednej žltej karte, naopak do trestnej bilancie sa zapísal aj Kovanič a Tóth. V 78. minúte ešte tréner Tóth stiahol z ihriska Ďaovského ktorého vystriedal Lukáč. Dukla napriek hernej prevahe gól streliť nedokázala a zápas sa aj po striedaniach skončil nerozhodne. Banskobystričania si tak z ihriska Fiľakova berú bod.

TIPOS III. liga Stred – 22. kolo – Fiľakovo

FTC Fiľakovo vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

ŽK: Husanik, Kniežević – Kovanič, Tóth. Zápas sledovalo 700 divákov.

Zostava FTC Fiľakovo: Tojagić – Cvetković, Kniežević, Rubint (90. Bari), Husanik, Urbančok, Karásek (68. Fajd), Kniežević, Juhász, Strniša, Püšpöky (90. Lazsík)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Gaško, Tóth, Laksik, Ševčík (56. Urgela), Kollár (46. Kolláti), Snitka, Kovanič, Savić, Ďanovský (78. Lukáč)

Ďalší zápas odohrá Dukla na domácej pôde v nedeľu o 10.30 hod proti Tatranu Oravské Veselé.