Defibrilátory na verejných miestach majú slúžiť na rýchlu záchranu života. Ich ovládanie je jednoduché pribúdajú spravidla vo všetkých nových budovách s veľkým výskytom osôb. Nejde však o lacnú záležitosť a zjavne sa preto dostali aj do pozornosti zlodejov.

Polícia v Banskej Bystrici prosí občanov o pomoc a spoluprácu pri stotožňovaní osôb, ktoré by mohli byť nápomocné pri objasňovaní krádeže defibrilátora.

Ku krádeži došlo v sobotu, 27. apríla vo večerných hodinách v čakárni autobusovej stanice Terminal SC. Neznámy páchateľ ho zvesil zo steny a odišiel z priestorov autobusovej stanice, smerom na vlakovú stanicu. Osoby na zázname potrebuje polícia v súvislosti so spomínaným skutkom vypočuť.

ZLODEJ ALEBO ZÁCHRANÁR?! UKRADOL DEFIBRILÁTOR

ZLODEJ ALEBO ZÁCHRANÁR?! UKRADOL DEFIBRILÁTORPolícia v Banskej Bystrici prosí občanov o pomoc a spoluprácu pri stotožňovaní osôb, ktoré by mohli byť nápomocné pri objasňovaní krádeže defibrilátora, prístroja, ktorý môže niekomu zachrániť život! Ku krádeži došlo v sobotu (27.4.) vo večerných hodinách v čakárni autobusovej stanice Terminál. Neznámy páchateľ ho zvesil zo steny a odišiel z priestorov autobusovej stanice, smerom na vlakovú stanicu. Osoby na zázname potrebuje polícia v súvislosti so spomínaným skutkom vypočuť. Popis osôb:jeden muž je vo veku 20 až 30 rokov, má vyholenú hlavu. Oblečené mal čierne tepláky, čierne tričko s krátkym rukávom. šedá športová taška zn. Under Armour, v ruke držal tmavú športovú bundu. Druhý muž má tmavé krátke vlasy a krátku bradu. Taktiež bol v tmavom oblečení; v čiernej teplákovej mikine s kapucňou, čierne nohavice a čierne topánky.Prosíme muža, ktorý defibrilátor zobral, aby ho vrátil na miesto, pretože aj v tejto chvíli môže zachrániť život niekomu, kto ho naozaj potrebuje!

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Utorok 30. apríla 2019

 

Polícia na základe kamerového záznamu približuje, že jeden podozrivý muž je vo veku 20 až 30 rokov, má vyholenú hlavu. Oblečené mal čierne tepláky, čierne tričko s krátkym rukávom. šedá športová taška zn. Under Armour, v ruke držal tmavú športovú bundu. Druhý muž má tmavé krátke vlasy a krátku bradu. Taktiež bol v tmavom oblečení, v čiernej teplákovej mikine s kapucňou, čierne nohavice a čierne topánky.

„Prosíme muža, ktorý defibrilátor zobral, aby ho vrátil na miesto, pretože aj v tejto chvíli môže zachrániť život niekomu, kto ho naozaj potrebuje,“ uvádza polícia na svojom oficiálnom Facebooku.

Aktualizácia 6.5.2019:

VIDEO: Ukradnutý defibrilátor je späť na autobusovej stanici