Dlho očakávaný festival mladých kapiel konajúci sa v Banskej Bystrici už po piatykrát odštartuje už zajtra. Program začína piatok 17. júna 2011 o 16.00 na nádvorí Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici, kde sa bude odohrávať Yná Exhibition. „Na nej predstavíme fotografie z minulých ročníkov festivalu, ale aj fotografie mladých umelcov z Banskej Bystrice. Okrem toho si návštevníci môžu pozrieť aj výstavu bizarných predmetov z histórie festivalu a predstavenie Divadelného súboru Jána Chalupku. Program bude pokračovať Drum and bass Party na Hornej ulici v Klube 77 a potrvá až do skorých ranných hodín soboty, uviedla jedna z organizátoriek festivalu Nina Snopková.

Na festivale (17. júna – 19. júna 2011) nájdete veľké množstvo hudobných žánrov ako rock, metal, punk, drum and bass, pop a mnohé ďalšie. Hudbu ktorú bežne nepočujete v rádiách, vám predstaví takmer 50 kapiel, ktoré obsadia 18. júna 2011 Hornú ulicu.

Hudobnú zložku doplní výtvarná zóna, literárny klub, fireshow a tatoo show. Cena vstupného sa bude pohybovať podľa času kedy prídete, čím skôr – tým menej platíte.

Vstup na piatkové podujatie v Štátnej vedeckej knižnici je bezplatný. Výstava bude trvať aj po skončení festivalu a to do 30. júna 2011.

PROGRAM YNÉHO VÍKENDU.