EuroCrest_2014_Banska_BystricaZástupcovia mesta Banská Bystrica si v pondelok 7. apríla prevzali ocenenie EuroCrest 2014. Táto cena je ďalším úspechom Oddelenia informatiky Mestského úradu v Banskej Bystrici.

Hlavnú cenu v súťaži EuroCrest o najlepšie internetové stránky miest, obcí a regiónov v Európe dostali okrem Banskej Bystrice ešte poľské mesto Kolobrzeg a české mesto Úštěk.  Vyhlasovateľom súťaže je české združenie Zlatý erb v spolupráci s Európskou komisiou a európskymi IT projektami, ako je napríklad TeleCities.

Cieľom súťaže EuroCrest je oceniť výnimočné projekty a najmä ohodnotiť snahu samospráv účinne informovať prostredníctvom svojich internetových stránok, ako aj úroveň využívania informačných technológií. To má prispieť k urýchleniu rozvoja služieb, ktoré poskytujú európske inštitúcie verejnej správy.

eurocrest2014Odovzdávanie cien sa uskutočnilo v rámci medzinárodnej konferencie ISSS 2014 – Internet v štátnej správe a samospráve, ktorá sa konala v Hradci Králové od 6. do 8. apríla. V rámci nej predstavili zástupcovia mesta oficiálnu stránku, za ktorú obdržalo mesto niekoľko ocenení. V roku 2013 to bola prvá cena v súťaži ZlatýErb.sk, ocenenie GrandPrix eSlovensko za rok 2013 a Cena Úradu vlády Slovenskej republiky. Tento rok sa k nim pridala aj cena EuroCrest 2014. V tradičnom projektovom laboratóriu si tiež prevzali pamätný list podpredsedu Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotku.

Odborná porota hodnotila jednotlivé webové stránky z hľadiska ich ovládania, prehľadnosti stránky, grafického zobrazenia s prihliadnutím na jednotlivé prehliadače, úroveň povinných informácií a informácií v oblasti cestovného ruchu, bezbariérového prístupu, či prístupnosť elektronických služieb.