Výťažok z tohtoročného Primátorského punču je už na mieste svojho určenia. Banskobystrický primátor Ján Nosko tento rok vyzbieranú sumu, celkom 2020 eur, venoval Základnej škole pre deti s autizmom na Ulici 9. mája, ktorú v súčasnosti navštevuje štrnásť žiakov.

DSC_0722Táto škola poskytuje rodičom a ich deťom možnosť voľby pri vzdelávaní žiakov s diagnózou, ktorá im zásadným spôsobom vstúpila do života. „Som rád, že spolu s Banskobystričanmi sme podporili dobrú vec a dnes som učiteľom a deťom mohol odovzdať úctyhodnú sumu. Malí žiaci sa mojej návšteve potešili a dúfam, že aj vďaka nášmu charitatívnemu podujatiu sa ich podmienky zlepšia,“ hovorí Ján Nosko.

Peniaze budú použité najmä na muzikoterapiu. Jej cieľom je pomocou zvukov priaznivo ovplyvniť psychický a fyzický stav, čo tieto deti potrebujú. Základná škola pre deti s autizmom nemá vlastné cvičebné priestory, a preto časť peňazí poslúži na prenájom telocvične. Vedenie školy by chcelo zvyšnú časť investovať na nákup pomôcok do fyzikálnej, chemickej a biologickej učebne.

Primátorský punč sa tento rok uskutočnil 11. decembra 2015 na Námestí SNP. Banskobystričania prejavili svoju spolupatričnosť. Počas troch hodín sa podarilo predať 150 litrov vianočného punču, 20 litrov punču bez alkoholu a 500 hrnčekov. Oproti minulému roku sa vyzbieralo o 500 eur viac.