Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola vo štvrtok popoludní odovzdal symbolický šek s výťažkom z charitatívneho plesu mesta primárovi Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici MUDr. Jánovi Noskovi. Šek mal hodnotu tritisíc eur a financie sa podarilo vyzbierať z tomboly a časti vstupného na II. Charitatívny ples mesta Banská Bystrica, ktorý pod názvom Sen a fantázia secesie  otváral  14. januára tohtoročnú plesovú sezónu v meste.

„Teší ma, že aspoň takýmto drobným spôsobom môžeme pomôcť. Verím, že vyzbierané financie pomôžu dobrej veci“, skonštatoval krátko po odovzdaní šeku primátor Peter Gogola. Riaditeľ DFNsP  MUDr. Ján Nosko informoval, že „celá suma bude použitá buď spolu s ďalšími prostriedkami na nákup dôležitého diagnostického prístroja, alebo sa financie využijú na hradenie nákladov súvisiacich s aktuálnou rozsiahlou rekonštrukciou Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.“
Po odovzdaní symbolického šeku sa malým pacientom predstavil Hary Teater s Divadielkom o smutnom kráľovi.

V mesiaci február im okrem tohto divadelného predstavenia mesto Banská Bystrica v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu v rámci projektu Klauni rozdávajú smiech pripravili podujatia Uštrikovaná rozprávka – bábkové predstavenie Divadla Neline s prekrásnymi bábkami od manželov Pogorielovcov z Banskej Bystrici (9.2.2011).

V marci sa opäť predstaví Harry Teater s rozprávkou Čarovný bubliduch (8.3.1011) a Tanečné divadlo  Blesk PKO s predstavením Čarovný kufor.