V Banskej Bystrici sa stane architektúra opäť témou číslo jedna, a to pri príležitosti výstavy k Svetovému dňu architektúry 2010.

V našom meste za posledných niekoľko desiatok rokov vyrástlo množstvo kvalitných a talentovaných architektov, ktorí sú svojej práci verní až dodnes. Za ich ťažkou, no dobre vykonanou prácou stojí množstvo architektonických skvostov, ktoré určite stoja za prezentovanie, resp. zverejnenie. Presvedčiť sa o tom bude môcť každý, kto v období od 5. – 15. októbra 2010 navštívi sídlo Spolku slovenských architektov v Banskej Bystrici. To nájdete na Námestí SNP č.7. Práve tu sa koná kolektívna výstava banskobystrických architektov – pätdesiatnikov „Architekti BB 50+-,“ ktorej vernisáž sa bude konať už najbližší pondelok, 4. októbra 2010 o 17.00 h.

Na výstave budú prezentované výtvory našich najskúsenejších architektov, medzi ktorými nechýba Dušan Bók, Ladislav Bradiak, Jaroslav Janek, Vladimír Jánoš, Ingrid Krajčovičová, Albert Mikovíny, Štefan Moravčík, Jozef Sálus či Roman Turčan.