V týchto dňoch sa čitatelia, najmä však čitateľky, tešia z tretej knihy úspešnej Bielej série. Kniha má názov Veriť.

Prvé dve knihy šesťdielnej Bielej série – NavždyJedného dňa, vydala autorka Maya Sinay vlani. Pôvodne plánovala vydať dve knihy aj v tomto roku, no ako povedala, tento rok bol pre ňu síce výnimočne krásny ale zároveň aj veľmi ťažký.

„Áno, mala som v pláne vydať dve knihy, ale nepodarilo sa. Vydať knihu samostatne je veľmi náročný proces. Jedna vec je knihu napísať, čo je pre mňa časť, na ktorú sa teším. Potom však nasledujú procesy, ktoré nie vždy máte vo svojich rukách a záleží veľa aj na ľuďoch, ktorých máte, použijem svoj športový žargón, vo vydavateľskom tíme. Musela som sa rozhodnúť pre zmenu, ktorá bola pre mňa nebola jednoduchá. Snažila som sa však, aby vydávanie nebolo pre mňa stresovou činnosťou, ale naopak, aby ma napĺňalo radosťou. A som šťastná, že sa tak aj stalo. Urobila som všetko najlepšie, ako som vedela, a kniha je na svete. Je v nej veľký kus mňa samej, veľký kus z môjho okolia a, samozrejme, aj kus mojej fantázie. Tak, ako pri každej mojej knihe. Ďakujem každému, kto mi pomohol knihu priviesť na svet,“ hovorí Maya Sinay.

Hlavnou postavou knihy Veriť je Mia. Výnimočná, talentovaná a opatrná v láske. Je usmiata a priateľská a predsa má dôvod, prečo chce svoje srdce chrániť. Mužom nedôveruje…

„Myslím, že v hrdinkách mojich kníh sa môže nájsť každá žena. Aj Mia je ako  jedna z nás. Napriek ťažkému momentu, ktorý sa udial v jej v živote, sa usmieva. Nie každá to dokáže. No Mia je aj zdravo sebavedomá. To sa mi na nej páči, taká by mala  byť  žena,“ hovorí ďalej autorka, no viac už o príbehu  Veriť nechce prezrádzať. Odpovede na otázky, či sa nájde muž, ktorý prekoná hradby Miinho srdca, či dokáže znova veriť a uveriť, nájdu čitateľky v knihe.

Každá zo šiestich kníh Bielej série má iný príbeh. Spájajú ich však postavy, ktoré sa prelínajú dejom od prvej až po šiestu knihu. Pri niektorých postavách sa autorka inšpirovala skutočným životom. Po knihách Navždy, Jedného dňa a Veriť nasledujú knihy Zázrak, Nádej a Vôľa žiť. Ďalšiu knihu Zázrak plánuje Maya Sinay vydať pred letom budúceho roka.  Napísaná už je.

Maya Sinay je rodáčka z Nitry, no už niekoľko rokov žije s rodinou v Slovenskej Ľupči. Píše pod pseudonymom, pričom však Sinay je meno jej babičky. Vždy sa jej veľmi páčilo. Keď bola malá, predstavovala si, že je umelkyňa a používa práve toto meno. Prvé tri knihy Bielej série vydala vo svojom vydavateľstve Agromepa.

Ukážka z knihy

Tie prenikavé modré oči. Na ne som nemohla zabudnúť, aj keď som sa snažila. Čakala som na jeho reakciu, ale on nič. Ani nepohol obočím. Socha.

Nespoznal ma? On si ma nepamätá?

„Michael,“ predstavil sa chladne.

Nevedela som ako zareagovať. Narastal vo mne hnev. Učili ma však k zdvorilosti. Pekne nádych, výdych. Narátala som do päť.

„Mia,“ vyslovila som napokon.

Pri mojom mene sa zamračil.

Aha! Takže predsa si ma trochu pamätá.

Prekvapilo ma, že som zacítila radosť, ktorá prerušila vlnu môjho hnevu voči nemu. Zovretie jeho ruky na chvíľu zosilnelo, a potom ju rýchlo pustil, akoby som ho popálila.

Súťaž o knihu Veriť nájdete už čoskoro na našom portáli.