Oh, happy day, Glory, glory hallelujah či He’s Got the whole world a veľa ďalších slávnych skladieb v podaní originálnej a jedinečnej gospelovej formácie priamo z Ameriky. To čaká návštevníkov koncertu The Golden voices of gospel.

gospelSkupina The Golden Voices of Gospel vznikla v roku 2000 pod vedením reverenda Dwighta Robsona, ktorý bol ich zakladateľom a odvtedy už absolvovala len v Európe viac ako 500 úspešných koncertov. V súčasnosti ide o osemčlenný súbor nadaných afroamerických vokalistov a hudobníkov. Vodca skupiny Dwight Robson sa narodil v St Louis (pôsobil ako farár viac než 14 rokov, napríklad v Michigane, Bostone a inde).

Je známou tvárou hudobnej scény, má viac úspešných hudobných projektov, z ktorých možno najúspešnejšia je práve formácia The Golden Voices of Gospel, ktorá spolupracovala viackrát na pódiu medzi inými aj s takými osobnosťami hudobného sveta ako Mariah Carey alebo Michael Jackson.

Vianočná gospel show v podaní nadaných černošských vokalistov a hudobníkov pod vedením reverenda Dwighta Robsona Vás pozýva zúčastniť sa vzrušujúcej cesty storočím černošských spirituálov, tradicionálov a gospelov.

Koncert sa uskutoční v stredu 11. decembra o 19. hodine v Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici. Lístky sú v predpredaji prostredníctvom siete ticketportal alebo v Informačnom centre mesta Banská Bystrica v Radnici.