O.Z. za! amfiteáter uvedie na banskobystrickom amfiteátri Paľa Bielika v utorok 25. júla o 21.30 hod, v rámci posledného júlového premietania Letného kina výnimočne film Čeľuste.

„Najmasovejšiu návštevnosť divákov amfiteáter zažil v lete roku 1976, keď sme na pofestivalovej prehliadke filmov premietali film Čeľuste. Tento film videlo v tej dobe vyše 20-tisíc návštevníkov, ktorí vtedy spôsobili takmer dvojtýždňovú prestávku premietania filmov,“ hovorí Pavol Tomášovský, filmový nadšenec a tiež bývalý premietač na amfiteátri.

Premietanie Spielbergovej legendárnej snímky z roku 1975, ktorá si odniesla okrem troch Oscarov aj mnoho ďalších ocenení i nominácií, teda bude viac než symbolické, keďže túto návštevnosť už neprekonalo žiadne ďalšie premietanie, koncert či iné podujatie na banskobystrickom amfiteátri od jeho výstavby v roku 1951.

Aj keď ste už titul mnohokrát videli, neváhajte prísť, pôjde o klasické premietanie z 35mm filmu, takže dobový obrazový i zvukový zážitok je zaručený, a čo ak sa náhodou podarí presiahnuť túto rekordnú návštevnosť?