U žien (výnimkou však nebudú ani mnohí muži) platí, že pri výbere outfitu, obzvlášť na dôležitejšie udalosti, je dôležitým „parametrom“ aj to ako zvolený outfit, napríklad spoločenské šaty, skrývajú domnelé nedostatky ich nositeľky, prípadne zvýrazňujú tie partie, na ktoré je ich nositeľka hrdá. I keď nejedna dáma zrejme prizná, že skôr rieši tie nedostatky.

Dlhé šaty sú síce elegantné, ale naozaj ich nosíte len kvôli elegancii?

Zoberte si napríklad dĺžku spoločenských šiat. Všeobecne sa dlhé spoločenské šaty považujú za elegantnejšie, ale koľko dám ich uprednostňuje pred krátkymi šatami kvôli spomínanej väčšej elegancii?

Skúste sa na nejakej spoločenskej udalosti, na ktorej dress code nezakazuje krátke šaty, opýtať žien, prečo si radšej vybrali šaty dlhé. Zrejme budete počuť odpovede typu, že si chceli dlhými šatami s vhodným strihom aspoň opticky pridať pár centimetrov alebo chceli zakryť nejaké nedostatky na svojich nohách, napríklad rozšírené cievky.

Aj keď s centimetrami výšky vám najúčinnejšie pomôže predsa len vhodný strih šiat v kombinácii s vysokými opätkami, so spomenutými rozšírenými cievkami si môžete poradiť aj inak. A oveľa lepšie.

Účinné riešenia na cievky rôznej hrúbky

Rozšírené cievky, ktoré sa okrem nôh objavujú aj na tvári, či hrudníku a neskôr splývajú dohromady, sú estetickým problémom, ktorý sa najčastejšie objavuje po 40-ke, ale môže sa objaviť už po 20-ke. Svoj vplyv na tento problém má totižto okrem veku a starnutia kože aj slnečné žiarenie.

Ak si odmyslíme spomínané zakrývanie cievok dlhými šatami, na vyriešenie tohto problému a teda na účinné odstránenie cievok sa používajú dva druhy prístrojov: špeciálny cievny laser a technológia intenzívneho pulzného svetla (IPL). Účinné sú oba postupy, rozdiel je v tom, že laser sa používa na hrubšie cievky a IPL na tie veľmi tenké, ktoré sa objavujú hlavne v tvárovej oblasti.