Od pondelka začína mesto zabezpečovať odvoz vyhodených vianočných stromčekov z domácností. Po sviatku Troch kráľov sa už postupne začalo aj s demontážou vianočnej výzdoby námestia.

stromceky-kontajnery-foto-mesto-banska-bystricaPo prvom januárovom týždni sa začína väčšina domácnosti zbavovať aj domácej vianočnej výzdoby, vrátane vianočných stromčekov.

„Žiadame obyvateľov, aby boli disciplinovaní a z hľadiska efektívnej likvidácie ukladali vianočné stromčeky bez ozdôb vedľa kontajnerov na zber komunálneho odpadu. Ich odvoz bude zabezpečený jedenkrát do týždňa na každej ulici, od 9. januára do 5. februára 2017,“ uvádza Michal Štúber z Oddelenia odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ v Banskej Bystrici.

Vyzbierané stromčeky sa zmenia na štiepku, ktorá poslúži na výrobu tepla v tunajšej teplárni v Radvani. Sedemnásť metrov vysoký smrek z Námestia SNP či ďalšie centrálne vianočné stromy z jednotlivých sídlisk čaká ale iný osud. Rovnako ako v minulých rokoch, aj tentokrát ich spracujú pracovníci Záhradníckych a rekreačných služieb mesta. Drevo z nich poslúži na opravu mestského mobiliáru, prioritne lavičiek.