Po takmer dvoch týždňoch sa vrátili basketbalisti ŠKP Banská Bystrica na domácu palubovku. V 29. kole Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov hostili doterajšieho suverénna súťaže, bratislavský Inter.

ŠKP Banská Bystrica – BK Inter Incheba Bratislava 86:94 (25:21, 13:32, 29:19, 19:22)

Najviac bodov: Lowe 27, Žiak 18, Dorazil 12 – Derek Williams 34, Graham 16, Baťka 15
TH: 22/16 – 19/15, fauly: 20-14 , trojky: 10 – 7. Rozhodovali: Gabara, Fuska a Pipíška. Zápas sledovalo 650 divákov.

SKP Banska Bystrica - Iskra Svit, basketbal, Banská Bystrica, 16.12.2013Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci. Proti favoritovi nemali čo stratiť a aktívnou hrou a dobrou koncovkou im boli viac než vyrovnaným súperom. Prvú štvrtinu banskobystrickí basketbalisti dokonca vyhrali v pomere 25:21. Nasledujúca desaťminútovka však priniesla kruté prebudenie. Hosťujúci zverenci trénera Meleščenka zapli na plné obrátky a policajtom nedovolili takmer nič. Túto časť hry ovládli Bratislavčania o 19 bodov a do šatní sa teda odchádzalo za stavu 38:53 z pohľadu ŠKP.

Kormidelník domácich Miroslav Grznár sa však nevzdával. Jeho zverencom sa duel ešte podarilo zdramatizovať. Šesť minút pred záverečným klaksónom bolo stretnutie dokonca vyrovnané 80:80. Inter však potom preukázal svoju kvalitu a od tohto okamihu hráči spod Urpína ani raz neviedli. V domácom drese najviac žiaril legionár Christopher Lowe, autor 27 bodov. Titul najlepšieho hráča stretnutia si však vybojovala hviezda hostí Derek Williams, ktorý si pripísal 34 bodov. Zápas sa nakoniec skončil víťazstvom favorita v pomere 94:86. Policajti však dokázali držať s favoritom krok a to je dobré znamenie do ďalších ligových súbojov.

Nasledujúci duel odohrajú Bystričania už v sobotu 1. februára, keď na domácej palubovke privítajú hráčov Komárna.