Uplynulý víkend prial florbalistom FPS Banská Bystrica. Muži, starší a mladší žiaci odohrali výborné zápasy, v ktorých ani raz neprehrali.

Muži

FBC Horehronec Brezno vs. FPS Banská Bystrica 1:14 (0:6, 0:3, 1:5)

Góly FPS: 2. Baštigál (Špiriak), 5. Krnáč (Kamas), 5. Baštigál (Lakomčík), 7. Siklenka (Lakomčík), 14. Baštigál, 19. Papay (Trudič), 21. Siklenka (Trudič), 27. Patráš (Lakomčík), 31. Lakomčík (Trudič), 44. Špiriak, 47. Kamas (Lakomčík), 49. Trudič (Tomaška), 53. Patráš, 57. Patráš

Zostava FPS: Čierny (30. Hančák), Siklenka, Lakomčík, Trudič, Patráš, Krnáč, Papay, Kamas, Tomaška, Gonda, Baštigál, Šuhajda, Špiriak, Dutka

Ani týždeň neuplynul a odvetný zápas proti Breznu čakal na florbalistov spod Urpína. Po minulotýždňovej remíze týchto dvoch družstiev ich čakal ďalší vzájomný zápas tentokrát v Badíne. Začiatok patril Bystričanom, keď sa im už v druhej minúte zápasu podarilo otvoriť skóre výbornou strelou ku tyčke zásluhou Baštigála. Tlak stále pretrvával a chlapi spod Urpína už v siedmej minúte viedli 4:0. Bystričania nepúštali Brezno do veľkých šancí tak ako to bolo v predchádzajúcom vzájomnom zápase. Do konca prvej tretiny stihli Bystričania vsietiť ešte dva góly a tak po prvej tretine bol stav 6:0. Druhé tretiny Bystričanom veľmi nevychádzajú, no tentokrát to bolo naopak. Tlak stále stúpal, no domáci nevedeli vsietiť gól. Pri finálnej prihrávke loptička buď preskočila čepeľ hokejky alebo netrafili odkrytú bránku. Chlapi spod Urpína mali tri presilovky v druhej tretinem no dokázali premeniť iba jednu. Banskobystričanom to znovu začalo padať až po polovici duel a v 57. minúte svietil stav 14:0. V záverečnej minúte sa Horehronci dočkali aspoň čestného úspechu a kozmeticky upravili skóre na 1:14.

Starší žiaci

Starší žiaci FPS Banská Bystrica odohrali v sobotu 25. novembra v rámci 3. kola dva zápasy.

TJ AFBO Nižná vs. FPS Banská Bystrica 4:6 (1:3, 2:1, 1:2)

Góly FPS: Patráš 3, Škuta, Moravčík, Lukáč

Prvý zápas proti Nižnej začali lepšie hráči FPS, keď v 2. minúte Lukáč vybojoval loptičku v rohu ihriska a krížnou prihrávku našiel Patráša, ktorý sa do odkrytej bránky nemýlil. FPS pokračovalo v ostreľovaní bránky súpera, ale k ďalšiemu gólu sa dopracovali až v 9. minúte po Škutovom zakončení, na ktoré mu nabíjal Patráš.Už o pol minúty si gólové repete prvého gólu zopakovali Lukáč s gólovou koncovkou Patráša. Hostia hrozili vysokými nahodenými loptičkami, s ktorými mala obrana FPS veľké problémy. Po jednej z nich znížila Nižná v 12. minúte na 3:1. Následne na začiatku druhej tretiny znížili na 2:3. A po ďalšej chybe v obrane FPS Nižná vyrovnala v desiatej minúte druhej časti hry na 3:3. Chybu však spravila pri rozohrávke aj Nižná a po zachytení loptičky na konci druhej tretiny pred bránou zavŕšil hetrik Patráš a FPS viedlo 4:3. Tretia tretina sa začala opatrne s väčšou snahou Nižnej vyrovnať. Ďalší gól prišiel až na začiatku 11. minúty poslednej časti hry po individuálnej akcii Moravčíka cez celé ihrisko. Už o pol minúty neskôr po ďalšej akcii Moravčíka a prihrávke najlepšieho hráča zápasu Patráša presadil aj Jakub Lukáč. Nižná ešte dokázala vo vlastnom oslabení zdramatizovať zápas, keď potrestali sústavu chýb pri rozohrávke FPS, ale do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a FPS porazilo Nižnú 6:4.

FPS Banská Bystrica vs. FBC Slovan Rimavská Sobota 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

Góly FPS: Škuta 3, Richter, Patráš, Lukáč 2

V druhom zápase proti Rimavskej Sobote sa začalo opatrne a striel bolo ako šafránu. Až minútu pred koncom prvej časti hry začala útočná mašina FPS pracovať naplno. V 14. minúte načal súpera Škuta, ktorému prihrával Moravčík. Kuriózne sa začalo druhé dejstvo, keď po výbornom buly Lukáča prestrelil Richter od vlastnej brány a bolo 2:0. O minútu neskôr vybojoval loptičku Škuta a po individuálnej akcii dal na 3:0. V 6. minúte po peknej akcii a gólovej prihrávke Škorca dal Patráš na 4:0. O minútu neskôr však hostia znížili na 4:1, keď si hráči FPS zle prebrali hráčov pred vlastnou bránou. Do tretej tretiny vstúpili hráči FPS streleckou aktivitou, z ktorej vyťažili gól Škutu na 5:1. O pol minútu však po podobnej chybe ako pri prvom góle RImavskej Soboty bolo znížené na 5:2. Hráči FPS však naďalej hýrili aktivitou a kontrolovali priebeh zápasu. V poslednej päťminútovke Banskobystričania navýšili skóre dvomi gólmi po ose Škorec – Lukáč.

Mladší žiaci

Mladší žiaci cestovali v nedeľu 26. novembra do Turian, kde ich čakali dva ťažké zápasy. Tentokrát si zmerali sily proti Žiline a v druhom zápase proti domácim Turanom.

FPS Banská Bystrica vs. FBC Grasshoppers Žilina 5:5

Zostava FPS: Konôpka, Duraj, Michalovič, Bedecs, Vavrica, Putiš, Riša, Bucholcer, Chmelík, Pohl

Prvý zápas nebol vôbec ľahký. Hoci sa chalani Banskobystričania do vedenia už v prvej minúte, no po rýchlom protiútoku od súpera, ktorý vyrovnal na 1:1, sa chlapci prestali koncentrovať a behať po ihrisku. V druhej tretine tlak Žilinčanov pokračoval čo sa im podarilo pretaviť do vedenia o tri góly. Napriek tomu chalani neprestali hrať a dokázali vedenie súpera na konci druhej tretiny stiahnuť iba na rozdiel jedného gólu. V tretej tretine to bol lepší výkon. Hráči FPS síce dobiehali stratu až dvoch gólov, keď sa nepodarilo si ustrážiť jednogólovú stratu. Nakoniec sa Banskej Bystrici podarilo vyrovnať tri minúty dokonca a tento stav vydržal až do konca zápasu.

FPS Banská Bystrica vs. FBK Turany 5:2

Druhý duel začali lepšie chlapci spod Urpína, keď prvú tretinu vládli neohrozene na ihrisku až na pár menších chybičiek a tým bolo hlavne preberanie si súperových hráčov pred bránkovým priestorom, odkiaľ dostali dva góly za celý zápas. Druhá a tretia tretina boli v podaní Bystričanov, keď súpera až na pár nebezpečných šancí nepustili k ničomu. Ku koncu posledné dve minúty zatlačili chlapci z Turian, no mladí Bystričania dokázali tlaku súpera odolať a pripísali si tak prvé víťazstvo v tejto sezóne.