Koľko by ste zaplatili za dokonalý štrnásťdňový pobyt pri mori? A koľko, keď povieme, že by ste mali k dispozícii vlastnú vilku s bazénom i pláž, na ktorej vás nebudú otravovať stovky našincov rozoberajúcich naokolo svoje rodinné problémy?

Banskobystričanom sa zjavne darí čoraz viac. Len nedávno sme vám predstavili exkluzívnu developerskú ponuku bytu v centre mesta, ktorého cenovka sa rekordne vyšplhala cez pol milióna eur.

Teraz, v čase vrcholiaceho výberu letných dovoleniek, prichádza od jednej z banskobystrických cestovných kancelárií ponuka, ktorá zaujme na prvý pohľad.

Súkromný ostrov Fregate Island v rámci súostrovia Seychely v Indickom oceáne ponúka v exkluzívnych vilkách zážitok, na ktorý zrejme zabudne len málokto. Okrem päťhviezdičkového luxusu v samostatných vilách s bazénom a prístupom na prázdne pláže, si tu vychutnáte aj unikátnu, človekom takmer nepoškvrnenú prírodu.

Ako už zrejme naznačuje popis toho čo dostanete, a pozor – s priamym letom v business class z Viedne, cenovka takejto „rekreácie“ bude o niečo málo vyššia, než poznáme z bežných katalógových ponúk.

Štrnásť nocí v tomto tropickom raji vyjde jednu osobu na sumu 36 565 eur.

Nájde si však takáto ponuka v Banskej Bystrici svojich potenciálnych zákazníkov? A koľko tu ľudia najčastejšie platia za dovolenkový pobyt?

„Banskobystričania dlhodobo preferujú najmä Egypt a Turecko, ale pretrváva aj záujem o Grécko, Bulharsko či Chorvátsko,“ približuje Katarína Albertová z banskobystrickej cestovnej kancelárie SVETOM.SK.

Práve táto cestovná kancelária sa teraz rozhodla aj pre túto netradičnú ponuku pre Banskobystričanov.

„Najčastejšie sú tu ľudia ochotní zaplatiť v priemere do 500 eur za jednu osobu na pobyt, ale máme aj klientov, ktorí sa zaujímajú o luxusné destinácie a za dovolenku zaplatia aj 15-tisíc eur za osobu. Títo klienti spravidla tlačia na cenu a chcú za svoje peniaze dostať skutočne maximum. Tento dopyt tu ale je,“ dodáva.