Výber podlahy pre vaše bývanie je dôležitým rozhodnutím. Na trhu je veľa možností a zvoliť len jednu môže byť naozaj ťažké. Ak sa chcete dozvedieť viac o laminátovej podlahe, priblíži vám ju náš článok. A pozrieme sa aj na jeden praktický doplnok ku krbu.

Laminátová podlaha

Laminát je podlahovina, ktorá sa skladá z niekoľkých vrstiev. Naspodku je vrstva brániaca vniknutiu vlhkosti. Nasleduje tzv. nosná vrstva. Tá sa vyrába z drevovláknitej dosky a tvorí až 95 % celej podlahy. Ďalej nasleduje dekoračný papier a nakoniec látka, ktorá chráni laminátovú podlahu proti poškodeniu.

Výhody a nevýhody laminátovej podlahy

Laminátové podlahy patria medzi cenovo výhodné riešenia. Pri kúpe oceníte aj jednoduché pokladanie. Kvalitný dekór laminátovej podlahy je na nerozoznanie od dreva, keramiky alebo kameňa. Vďaka tomu je kvalitná laminátová podlaha častou voľbou do domov aj do bytov. Využijete ju takmer v každej miestnosti a to aj v kombinácii s podlahovým kúrením. Menej vhodná je len do kúpeľne. Po dlhšom namočení nasiakne laminátová podlaha vodou a zničí sa. V panelákoch je tiež pri montáži potrebné myslieť na jej odhlučnenie.

Koše na drevo

Ak ste vyriešili problémy s podlahou a máte doma krb na drevo, k doplnkom, ktoré budete potrebovať, patrí aj kôš na drevo. Koše na drevo neplnia len praktickú funkciu. Vyberajte tak, aby vhodne zapadli do vášho interiéru.

K masívnemu kamennému krbu v miestnosti zariadenej v klasickom, provensálskom či vintage štýle sa tak bude hodiť napríklad prútený kôš na drevo. Druhou možnosťou je vybrať kôš na drevo v zlatej alebo medenej patine. Pri modeloch do takto zariadenej miestnosti sa používajú aj rôzne ozdobné ornamenty. Ak ku košu na drevo dokúpite vhodné krbové náradie, budú spolu tvoriť dokonalý celok. Tento praktický doplnok sa hodí aj do moderného interiéru k peknej laminátovej podlahe. V tomto prípade siahnite po moderných tvaroch s jednoduchšími líniami. Najvhodnejším materiálom je kov.