Cinemax Banská Bystrica pridáva v závere septembra do svojho programu ďalšie filmové novinky. Okrem tradičného prehľadu sme pre vás opäť pripravili aj súťaž o dve vstupenky do bystrického multikina.

Od štvrtka 29. septembra môžete do bystrického Cinemaxu zájsť na štyri nové filmy. Medzi nimi nájdete aj americké sci-fi s názvom Kde raky spievajú. Z česko-slovenskej produkcie prichádza do kinosál mystery dráma Svetlonoc. Priaznivci hororov sa môžu tešiť na americký Úsmev. Do Londýna 50. rokov sa môžete presunúť s krimikomédiou Vražda v divadle. Len vo štvrtok si môžete vychutnať Artmax koncert írskej popovej skupiny Westlife. Na nedeľu 2. októbra je naplánovaný ďalší Artmax koncert – Dio: Dreamers Never Die. V utorok 4. októbra si v rámci Artmax programu budete môcť pozrieť švédsko-britsko-americkú drámu Trojuholník smútku.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

KDE RAKY SPIEVAJÚ

Každý tvor musí spraviť všetko preto, aby prežil..

Kya je mladá žena, ktorú v detstve opustila celá jej rodina. Vďaka svojej vynaliezavosti a sile dokázala prežiť na vlastnú päsť v tajomných močiaroch Severnej Karolíny. Po nešťastnej udalosti spojenej s jej bývalou romantickou známosťou sa stáva hlavnou podozrivou v komplikovanom vyšetrovaní. Dôkazov proti jej nevine je naozaj veľa.

SVETLONOC

Je to tu zakliate.

Tridsiatnička Šarlota sa vracia do rodnej dediny hlboko v slovenských horách. Pred mnohými rokmi odtiaľto za nejasných okolností utiekla. Jej návrat v miestnych vzbudzuje podozrenie, po celý čas ju považovali za mŕtvu. Boja sa, že svojím príchodom prebudí bosorku, ktorá podľa legiend straší v okolitých lesoch.

ÚSMEV

Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite.

VRAŽDA V DIVADLE

Vo West Ende v Londýne 50. rokov sa plány na filmovú verziu divadelného hitu náhle zastavia po tom, čo je hollywoodsky režisér filmu zavraždený. Keď sa prípadu ujmú svetom unavený inšpektor Stoppard (Sam Rockwell) a horlivá policajná nováčička Stalkerová (Saoirse Ronanová) ocitnú sa v záhadnom a očarujúco špinavom divadelnom podzemí a nečakanú vraždu vyšetrujú na vlastné riziko.

Na divadelných doskách v londýnskom West Ende je dlhoročná hra Pasca na myši hitom a filmový Hollywood klope na dvere. Arogantný americký režisér Leo Kopernick (Adrien Brody), v USA zaradený na čiernu listinu, dostane za úlohu zadaptovať na filmové plátno záhadnú vraždu podľa scenára Mervyna Cockera-Norrisa (David Oyelowo). Avšak s podmienkou, že producenti nemôžu hru sfilmovať skôr ako šesť mesiacov po skončení jej divadelného predstavenia. Keď sa zrazu v zákulisí začnú hromadiť mŕtvoly, cynický detektív Scotland Yardu inšpektor Stoppard (Sam Rockwell) a nadšená policajná nováčička strážmajsterka Stalkerová (Saoirse Ronan) musia na ceste k identifikácii vraha zladiť svoje osobné rozdiely a pracovné zvyklosti.

WESTLIFE – LIVE AT WEMBLEY STADIUM – Artmax koncert

vo štvrtok 29. septembra o 20.00 h

Írska popová skupina Westlife mieri do kín! Len 29. septembra môžete zažiť fenomenálny koncert z vypredaného Wembley Stadium v Londýne v rámci tour k novému albumu “Wild Dreams”. Koncert sa uskutočnil tento rok v auguste a ide o historicky prvú show Westlife na tomto najväčšom britskom futbalovom štadióne, ktorá sa tým nezmatateľne zapísala do histórie tejto skupiny.

DIO: DREAMERS NEVER DIE – Artmax koncert

v nedeľu 2. októbra o 19.30 h

Snímok o nezabudnuteľnej metalovej ikone  Ronniem Jamesovi Diovi prichádza do kín na celom svete a odhalí príbeh tohoto legendárneho hudobníka. DIO: Dreamers Never Die presahuje štandardný rockový dokument – oslavuje Diov silný hlas a jemné srdce.

Zavedie nás na spevákovu neuveriteľnú cestu od doo-wop kapely z 50. rokov, k jeho raným rockovým počiatkom v Elf a Ritchie Blackmore’s Rainbow, cez nástup v Black Sabbath za Ozzyho Osbourna, až po obdobie, kedy upevnil svoj status rockovej hviezdy vo vlastnej kapele DIO.

Film zároveň obsahuje dosiaľ nezverejnené zábery a osobné fotografie z Diových archívov a tiež súkromné zábery s jeho najbližšími, rodinou a priateľmi, medzi nimi napríklad Wendy Dio, Tony Iommi, Geezer Butler, Glenn Hughes, Vinny Appice, Lita Ford, Rob Halford, Sebastian Bach, Eddie Trunk a Jack Black. Diváci tak nahliadnu zblízka do života jednej z najmilovanejších rockových legiend.

TROJUHOLNÍK SMÚTKU – Artmax film

v utorok 4. októbra o 19.50 h

Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya sú pozvaní na luxusnú výletnú plavbu. Spoločnosť im tu robí skutočne vybraná smotánka. Je tu starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník (Zlatko Buric) a celému mumraju vládne kapitán (Woody Harrelson), ktorý je večne pod parou.

Keď nečakaná udalosť zamieša kartami, charaktery cestujúcich sa ukážu v pravom svetle. Dvojnásobný víťaz Zlatej palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund natočil britkú satirickú komédiu o spoločenských rolách a opojnej sile moci, ktorá nenechá na žiadnom z pasažierov niť suchú.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.

Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax

Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 29. septembra 2022 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.