Farma Hiadlovských v Slovenskej Ľupči opäť pozýva zažiť pravú atmosféru vidieka. Podujatie Ľupčiansky deň vidieka, ktoré sa koná v sobotu 4. mája, bude plné vôní, chutí, remesiel aj muziky.

Folklórne vystúpenia, tvorivé dielne pre deti, ukážky výroby syrov a zabudnutých remesiel oživia na Ľupčianskom dni vidieka tradície horehronského regiónu. Historická tavba, ukážka ryžovania zlata, výstava minerálov a replík banských strojov zas priblíži banícke a hutnícke tradície.

Ľupčiansky deň vidieka v sobotu 4. mája začína neodolateľnými gazdovskými raňajkami. Budú sa podávať od 9.00 do 12.00 h formou švédskych stolov. Vstupné: 9 € (dospelí), 4 € (deti od 3 do 15 rokov), deti do 3 rokov zdarma.

tvorivých dielňach (nielen) pre deti sa bude tvoriť od 10.00 do 17.00 h a iste si každý odnesie domov aspoň kúsok vidieka vytvorený vlastnými rukami. Vstupné: 5 €.

Po oficiálnom otvorení podujatia (11.00 h) začne vyhrávať  muzika. Zaspievať aj zatancovať si môžete s DFS Dratvárik (11.20 h), so ZUŠ-kou zo Slovenskej Ľupče (12.15 h), s DFS Vánok (13.30 h) aj s Fujarovým triom Svrčinovci (14.15 h). Zabavíte sa aj pri farmárskych súťažiach (15.00 – 16.00 h), napríklad pri pretekoch s fúrikmi či pri hádzaní vidlami. A možno sa vám pošťastí vyhrať v Gazdovskej tomobole. Tú budú žrebovať o 16.00 h.

Po celý deň môžete koštovať nielen špeciality z farmy ale aj rôzne miestne dobroty z obcí Slovenská Ľupča, Špania Dolina a Podkonice. Milovníci dobrého jedla si iste prídu na svoje. A tešiť sa môžete aj na ukážky syrárskeho umenia gazdu Jožka Hiadlovského. Atmosféru vidieka zažijete a pocítite aj pri sledovaní práce miestnych remeselníkov, ktorí tu na májovom mikroregionálnom trhu predvedú svoje zručnosti.

A keď už budete v Slovenskej Ľupči, neobíďte ani tunajší krásny Hrad Ľupča. Komentované prehliadky Horného hradu sa konajú každú hodinu od 10.00 do 15.00 h. V priestoroch Dolného hradu sa môžete prechádzať od 10.00 do 16.00 h.

Ľupčiansky deň vidieka sa uskutoční v sobotu 4. mája 2024 od 9.00 h (gazdovské raňajky) na Farme Hiadlovských v Slovenskej Ľupči (Ľupčianska 18). Vstupné na podujatie je 1 euro (deti do 3 rokov zdarma). Aktuálne informácie nájdete tu.