V úvode októbra sa začína sezóna aj volejbalistkám VK Pirane Brusno, ktoré pôsobia v najvyššej slovenskej súťaži žien, ale aj v európskom pohári Challenge Cup. Pri príležitosti začiatku sezóny sme v spolupráci s BB FM rádiom vyspovedali hráčku Lenku Kvasnovú.

Volejbalistky VK Pirane Brusno obsadili v minulej extraligovej sezóne 5. miesto. „Chceli sme sa umiestniť vyššie, no korona nás postihla v tej najmenej vhodnej chvíli – v play-off,“ povedala na margo sezóny 2020/2021 Lenka Kvasnová.

Pirane okrem volejbalovej extraligy žien pôsobia aj v európskom pohári Challenge Cup, kde si v dvojzápase na prelome októbra a novembra zmerajú sily s rumunským Lugojom. „Za všetky baby, trénerov aj realizačný tím hovorím, že chceme vyhrať obidva zápasy a postúpiť. Hrať európsky pohár je pre nás prestíž. Tie zápasy sú predsa trošku ťažšie a každý zápas nás niečo učí. Je to pre nás výnimočné, že si zmeriame sily so súpermi s európskej scény, a nie len s tou slovenskou elitou,“ vyjadrila sa k zápasom na európskej scéne Kvasnová.

Volejbalistky Brusna majú za sebou letnú prípravu, v rámci ktorej sa predstavili aj na exhibičnom turnaji v Selciach, kde preverili nové ihrisko na plážový volejbal. „Mne sa tam veľmi páčilo. Zároveň ďakujem starostke Seliec, pani Marte Klačanovej, za to, že nás pozvala na otvorenie nového ihriska na plážový volejbal. Zmerali sme si tam sily my baby medzi sebou. Bolo to príjemné, bola tam hudba, občerstvenie, takže super,“ zaspomínala si na letné podujatie Lenka Kvasnová.

Hráčka Brusna taktiež priblížila, ako prebiehal tréningový proces počas letnej prípravy: „Po sezóne sme mali približne dva týždne voľna. Potom sme trénovali od začiatku mája. Trénujeme prakticky nonstop. Máme ranné aj poobedné tréningy. Niektoré dievčatá však majú školské či pracovné povinnosti, tak chodia len na večerné tréningy, ale ten volejbal máme naozaj každý deň.“

Pirane sa v rámci letnej prípravy predstavili aj v Maďarsku. „V Níreďháze sme odohrali dva zápasy. Obidva sme bohužiaľ prehrali. Mohli sme tam vidieť aj našu slovenskú hviezdu Nikolu Radosovú, ktorá hrá za Níreďházu. Myslím si, že maďarská liga má vyššiu kvalitu ako slovenská, ale myslím si, že súperky boli poraziteľné,“ zhodnotila Kvasnová.

Brusnianky v závere septembra privítali v Slovenskej Ľupči volejbalistky Fehérváru, ktorým podľahli 2:3. V generálke na extraligovú sezónu si taktiež v Ľupči zmerali sily s maďarským prvoligistom Kispest SE Röplabda . Pirane zvíťazili v pomere 3:0. V dodatkových setoch do 15 bodov bol už úspešnejší maďarský tím. Klub na tomto zápase predstavil aj nového maskota a cheerleaderky.

Brusnianske pirane hrávajú svoje domáce zápasy v športovej hale v Slovenskej Ľupči. Domáce prostredie si hráčka Kvasnová pochvaľuje: „Tak ja to hodnotím veľmi kladne, keďže som tam vyrastala. Vrátila som sa z Bratislavy po piatich rokoch, takže je to pre mňa taká nostalgia. Je to úžasná hala, je tam kvalitná plocha. Samozrejme, aj tá atmosféra je tam výborná.“

Lenka Kvasnová pôsobila aj v jednom z najlepších slovenských klubov – v bratislavskej Slávii, a tak môže porovnávať. V éteri BB FM rádia pochválila aj vedenie VK Pirane Brusno: „Podmienky sú v oboch kluboch na vysokej úrovni. Za to chcem aj poďakovať nášmu prezidentovi klubu, že nám také podmienky dáva. Za seba sa niekedy až čudujem a vravím si,  že si také podmienky možno ani nezaslúžim.“ Hráčka Brusna následne na otázku ohľadom celkovej úrovne slovenských volejbalových klubov v ženskej extralige odpovedala: „V slovenskej extralige sú takmer všetky kluby profesionálne. Dievčatá majú kontrakty.“

V kádri VK Pirane Brusno nájdeme aj legionárky z Mexika, Brazílie, Srbska či Venezuely. Atmosféru v medzinárodne zloženom kolektíve opísala Kvasnová takto: „Nálada je úžasná. Či už hráčky, alebo realizačný tím – všetci sa tešíme na začiatok sezóny. Sme dobrá partia. Tým, že sme niečím odlišné, sme zapadli do seba ako puzzle.“

Na záver rozhovoru nemohla chýbať otázka na ciele brusnianskych piraní v súťažnom ročníku 2021/2022. „Ciele sú vždy najvyššie, ale musíme ísť krok po kroku. Chceli by sme vylepšiť 5. miesto z minulej sezóny,“ odpovedala v rozhovore v popoludňajšom vysielaní BB FM rádia Lenka Kvasnová, volejbalistka VK Pirane Brusno.

Úvodný zápas sezóny odohrajú volejbalistky VK Pirane Brusno už dnes, v sobotu 2. októbra od 17.00 h v Slovenskej Ľupči proti družstvu UKF Nitra. Zvukový záznam rozhovoru s Lenkou Kvasnovou nájdete na stránke BB FM rádia, alebo na Spotify.