Na novom ihrisku na plážový volejbal v areáli futbalového štadióna v Selciach sa v piatok 13. augusta od 15.00 h uskutočnil exhibičný turnaj v plážovom volejbale, na ktorom sa predstavili hráčky VK Brusno.

Účastníčky slovenskej extraligy žien a európskeho pohára Challenge Cup si tak spestrili tréningovú prípravu na novú sezónu, keď si mohli zmerať sily medzi sebou na novom ihrisku v areáli futbalového štadióna v Selciach.

„Ihrisko sme otvorili len 4. júla. Na tomto nultom ročníku chceme vidieť, aký budú mať ľudia záujem a ako sa bude hráčkam Brusna páčiť. Zatiaľ je odozva dobrá. Ja si myslím, že týmto dievčatám, keďže hrajú aj európsku súťaž, môžeme pomôcť zviditeľniť sa a oni zase pomôžu nám tým, že prídu vďaka nim aj ďalší hostia. Čo sa týka nového ihriska, ktoré sme otvorili pred vyše mesiacom, už sa to pomaly rozbieha a ihrisko sa začína pravidelne využívať,“ priblížila Marta Klačanová, prezidentka FK Selce a spoluorganizátorka podujatia

Aj diváci si postupne našli cestu na futbalový štadión v Selciach, kde exhibičný turnaj sprevádzala hudba a k dispozícii bol aj bufet. Po úvodnom slove organizátorov sa volejbalistky Brusna krátko po 15-tej hodine postavili na piesok a rozohrali turnaj.

“Dnes tu je desať hráčok, ktoré sú už v plnom tréningu. Prvé tri legionárky už máme tu. Ešte očakávame zrejme jednu hráčku z Kuby. Ostatné hráčky sú naše, ktoré hrajú extraligu. Máme aj reprezentantku Mišku Kánovú, ktorá bola ako 14-ročná na Majstrovstvách Európy do 16 rokov. Sme na ňu hrdí, je to naša odchovankyňa. Sára Dlhošová bola takisto v reprezentácii v juniorke. Tento rok máme ambíciu bojovať o medailu, pretože minulý rok nám táto pozícia tesne ušla,“ prezradil viac o samotnom družstve VK Brusno manažér klubu, Radoslav Klinec.

Brusnianske pirane, ako znie prezývka družstva, boli rozdelené do troch tímov, pričom jeden z nich bol zložený z legionáriok. Najviac sa na turnaji v “trojkovom“ plážovom volejbale darilo najmladšiemu spomedzi družstiev, s vekovým priemerom približne 17 rokov.

Podujatie malo za cieľ odštartovať novú tradíciu. V budúcnosti by sa malo konať pravidelne. „Dohodli sme sa s obcou Selce a s futbalovým klubom, že trošku spropagujeme aj nás, aj toto krásne ihrisko na plážový volejbal. Toto je nultý ročník, na ktorom chceme predstaviť nás ako klub. Budúci rok by sme chceli zorganizovať prvý ročník, na ktorý by sme pozvali aj ostatné kluby zo Slovenska,“ dodal smerom k budúcnosti podujatia manažér VK Brusno.

Zábava v areáli futbalového štadióna v Selciach pokračovala po turnaji až do skorých ranných hodín. Atmosféru exhibičného turnaja medzi volejbalistkami VK Brusno vám priblíži aj naša fotogaléria.

Exhibičný turnaj v plážovom volejbale s hráčkami VK Brusno – 13.08.2021 – Selce

Tréneri: Viktor Boldariev,  Lukáš Šmída

Tím A: S. Dlhošová, L. Kvasnová, T. Sujová
Tím B: E. Tomková, M. Kánová, T. Podhradská
Tím C: D. Nikič, J. Belisário, I. Kolomiec

Zápasy:

A-B 1:2 (21:14, 12:21,  9:15)
A-C 0:2 (18:21, 15:21)
B-C 2:1 (21:15, 14:21, 15:12)

Rozhodca: Peter Tišťan

Poradie:  1. B, 2. C, 3. A