V okrese Banská Bystrica prišlo voliť 71,07% oprávnených voličov. Ide o najvyššiu volebnú účasť na parlamentných voľbách od roku 2002, kedy v okrese volilo 73,57% voličov. Pred štyrmi rokmi prišlo k volebným urnám 64,63% obyvateľov okresu.

Celkom 64 361 voličov sa v okrese Banská Bystrica zúčastnilo volieb, pričom do tohto počtu sa započítavajú aj hlasujúci poštou. Platné hlasy odovzdalo 63 677 občanov. V rámci Slovenska prišlo voliť 65,80% oprávnených voličov.

Banskobystrické výsledky volieb sa od tých celoslovenských mierne líšili. Obyvatelia okresu by do parlamentu poslali aj koalíciu PS/SPOLU, ktorá však v rámci Slovenska nedosiahla na potrebnú 7% hranicu zvoliteľnosti platnú pre koalície strán. S výnimkou tohto jediného politického subjektu inak poradie výsledkov z nášho okresu kopíruje celoslovenské poradie. Víťazom volieb sa aj v okrese Banská Bystrica stalo hnutie OĽANO pred stranou SMER-SD.

Výsledky volieb za celý Banskobystrický kraj čo do rozloženia politických síl kopírovali celoslovenské výsledky, avšak v rámci kraja malo víťazné hnutie OĽANO o niečo nižší zisk ako v rámci Slovenska a mesta (21,68%). Naopak vyšší zisk, ako v celkových výsledkoch volieb, zaznamenali SMER-SD (20,41%) či ĽSNS (10,62%).

Podrobnejšie výsledky za mesto, jednotlivé obce okresu, ako aj jednotlivé okrsky zverejní Štatistický úrad na svojich stránkach až po potvrdení definitívnych výsledkov volieb Štátnou volebnou komisiou, k čomu by malo dôjsť v nedeľu popoludní.