Ďalšou zastávkou Vojenského LetoFestu je Banská Bystrica, podujatie opäť prinesie bohatý sprievodný program a podporí dobrú vec.

V poradí druhé zo série letných podujatí s názvom Vojenský LetoFest sa uskutoční v amfiteátri v Banskej Bystrici v nedeľu 1. augusta 2021 so začiatkom o 14.00 h. Okrem hudobných vystúpení známych slovenských kapiel a Vojenskej hudby OS SR bude súčasťou sprievodného programu aj prelet stíhacieho lietadla Mig-29, lietadiel Albatros, statické ukážky vojenskej techniky, výstroja a výzbroje, či vystúpenia Čestnej stráže OS SR. Vstup na podujatie je zdarma.

Verejnosť budú zabávať kapely rôznych hudobných žánrov – Zoči voči, Zverina, Bijouterrier, Heľenine oči a tiež 40-členné hudobné zoskupenie Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Programom festivalu bude sprevádzať moderátor Peter „Šarkan“ Novák.

V areáli amfiteátra budú pripravené tiež informačné a diskusné stánky rezortu obrany, v ktorých sa môže verejnosť dozvedieť viac o práci a každodennom živote profesionálnych vojakov.

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť aj na autogramiádu športovcov Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica a benefičnú dražbu. Okrem toho môžu kúpou trička s vojenskou tematikou aj tentokrát podporiť dobrú vec – zapojiť do finančnej zbierky, z ktorej výťažok bude venovaný občianskemu združeniu Svetielko nádeje, ktoré pomáha detským onkologickým pacientom a ich rodinám.

Vzhľadom na aktuálne protipandemické opatrenia a platnú vyhlášku RÚVZ Banská Bystrica bude na podujatí povolená účasť maximálne 1 000 osôb. Vstup do areálu bude možný od 14.00 h, pričom pri vstupe nebude potrebné preukazovať sa testom ani potvrdením o očkovaní.

O aktuálnej naplnenosti budú organizátori priebežne informovať aj prostredníctvom oficiálnej stránky LetoFestu a na sociálnej sieti. Pri vstupe a tiež počas účasti na festivale bude nutné mať prekryté dýchacie cesty a pre prípad potreby dohľadávania kontaktov v súvislosti s ochorením COVID-19 budú požadované základné kontaktné údaje.