Krajská polícia na svojom Facebooku informovala o prípade z tohto utorka, kedy policajnej hliadka na Fončorde nezastavil vodič, na ktorého vozidle nesvietilo predné svetlo.

„V utorok večer policajná hliadka na Moskovskej ulici zastavovala vozidlo, ktorému nesvietilo predné svetlo. Vodič neuposlúchol výzvu policajta, začal prechádzať do protismeru, zvyšoval rýchlosť a vozidlo smeroval priamo na policajta, ktorý musel uskočiť, aby ho nezrazil. Na najbližšej križovatke obvinený odbočil, odstavil auto na trávnatej ploche a ušiel. Po vodičovi začala polícia okamžite pátrať. Prešlo iba niekoľko hodín a už bol v rukách polície a rovnako im bol známy aj dôvod jeho konania,“ uviedla polícia k prípadu.

Podľa zistení polície muž nikdy nebol držiteľom vodičského oprávnenia a vozidlo viedol aj napriek tomu, že v októbri 2019 bol odsúdený za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia, začo dostal podmienečný trest a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 5 rokov. Ako priblížila polícia, muž mal ešte vlani v máji jazdiť pod vplyvom návykovej látky, za čo dostal peňazný trest a zákaz činnosti viesť motorové vozidlo na štyri roky. „Obvinený sa tohto zločinu dopustil v podmienke a v zákaze činnosti viesť motorové vozidlá, ktorý mu končí v roku 2028,“ dodáva polícia.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil 21-ročného Banskobystričana zo zločinu útoku na verejného činiteľa a z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Po spracovaní procesných úkonov bol umiestnený do policajnej cely a bol podaný návrh na jeho vzatie do väzby.