Dosky Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene sa budú prehýbať pod tanečníkmi umeleckého súboru TECHNIK STU z Bratislavy. Teleso vzniklo v roku 1953 a v súčasnosti zahŕňa tri umelecké zložky, a to folklórny súbor, spevácky zbor a komorný orchester. Členmi sú prevažne mladí ľudia, najmä študenti vysokých škôl z okolia Bratislavy, ale aj absolventi, ktorých spojila láska k hudbe, spevu, tancu či folklórnym tradíciám. V súčasnosti majú všetky zložky spolu viac ako 100 aktívnych členov. Profesionálny autorský kolektív obohacuje repertoár FS Technik každý rok o nové umelecké čísla. Súbor je pravidelným účastníkom viacerých slovenských i zahraničných folklórnych festivaloch v Európe, Ázii a USA.

Ľudová hudba, folklórny súbor, folklórna spevácka skupina a sólisti sa predvedú v hudobno-tanečnom programe pod názvom FOLKLOVE so štrnástimi číslami. Prevedú vás Slovenskom, jeho mnohorakým folklórom a miestami, ktoré na folklórnej mape nájde len skutočný znalec. Šnúru predstavení odštartoval Technik v Piešťanoch a 7. októbra 2011 zavíta aj do Zvolena. Umelci predstavia choreografie Barbory a Fera Morongovcov v tancoch z rôznych oblastí napríklad z Horných Pršian, Zvolenskej Slatiny, Očovej, Záriečia, Tvrdošoviec, Rejdovej, Šuňavy, alebo tance spišských Goralov.

Technik patrí medzi jeden z najlepších folklórnych súborov Slovenska, a preto si nenechajte toto predstavenie ujsť. Lístky sú už v predaji v pokladni Divadla J.G. Tajovského a rovnako aj v Informačnom centre mesta Zvolen. S portálom ZVonline.sk môžete dva lístky vyhrať aj vy!

[youtube 7QqNOe3WeAY 590 350]