Novozvolený župan Marian Kotleba už do vedenia úradu Banskobystrického samosprávneho kraja uviedol svojich nominantov.

BBSKAko už sa uvádza na internetovej stránke kraja, Štefana Šuleka s nástupom nového mesiaca vystriedal v pozícii riaditeľa Úradu BBSK dosiaľ málo medializovaný predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Martin Beluský. Maňkov riaditeľ úradu Štefan Šulek pôsobil vo funkcii od roku 2012, kedy nahradil Petra Novotňáka.

Beluský má inžiniersky titul z bratislavskej STU. Vo voľbách do VÚC bol členom ústrednej volebnej komisie. Pochádza z Piešťan, kde v roku 2010 kandidoval do mestského zastupiteľstva. Vtedy, ako 23-ročný, nebol v tamojších komunálnych voľbách úspešný. Vo svojom obvode získal 181 hlasov.

Jana Štrangfeldová, pedagogička z Ekonomickej fakulty UMB, ktorá bola pred voľbami prezentovaná ako poradkyňa Mariana Kotlebu, sa stala vedúcou jeho kancelárie. Miroslav Belička bude vedúcim Oddelenia styku s verejnosťou a protokolu.

O zmenách v úrade, ako aj krokoch, ktoré sa chystá nový predseda kraja urobiť vo svojej funkcii, má Marian Kotleba informovať v priebehu januára. Tlačovú konferenciu avizoval na toto obdobie už pri svojom decembrovom nástupe do funkcie. Najskôr sa však chce zoznámiť s fungovaním úradu.