Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 11.03.2014, Banska BystricaOdchovanec banskobystrického hokeja, majster sveta z Göteborgu a dnes asistent reprezentačného trénera Vladimíra Vůjteka po úspešnej sezóne v pozícii hlavného trénera HC ’05 v Banskej Bystrici končí.

„Stalo sa tak na jeho žiadosť, keďže požiadal vedenie HC ’05 o uvoľnenie z postu hlavného trénera. HC ’05 Banská Bystrica vyšlo Vladovi v ústrety a verí, že pôsobenie v HC Slovan Bratislava bude veľkým krokom vpred v jeho trénerskej kariére. Za odvedenú prácu mu patrí veľká vďaka,“ píše sa na oficiálnej stránke banskobystrického klubu.

Tréner Vladimír Országh, ktorý v tejto sezóne doviedol baranov k bronzovým medailám, by mal v klube KHL pôsobiť ako asistent Rostislava Čadu. Podľa vyjadrení úspešného trénera pre agentúru SITA ešte ale nejde o uzavretú vec.

Hokej - HC'05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany, 02.02.2014, Banska BystricaNovým, alebo skôr staronovým hlavným trénerom, sa stane dlhoročný trénerský asistent banskobystrického klubu Miroslav Chudý. Ten bol v tejto situácii naposledy aj v skončenej sezóne, keď sám viedol tím počas olympijských povinností Országha. Chudého meno sa ale spája najmä s postupom baranov medzi ligovú elitu v roku 2008, kedy bol hlavným trénerom.

Pozitívnym prekvapením je meno nového asistenta trénera Chudého, ktorým sa stane bývalý známy hokejový útočník, ktorý na sklonku svojej kariéry pôsobil práve v Banskej Bystrici  – Miroslav Hlinka.