Už 27. apríla sa na zimnom štadióne v Žiline uskutoční súboj o svetový titul Enfusion. Z Banskej Bystrice na zápas poputuje nie len Vladimír „Dracula“ Moravčík, ale aj Richard Dobrotka a Jozef Joky Janotík. 

Po roku sa svetová show opäť vracia do Žiliny, kde sa bude konať už po šiestykrát. Počas celého roka sa v rámci Enfusion koná 20 kôl v 20 krajinách, napríklad aj v susednom Česku, Holandsku, Belgicku alebo v Španielsku. Zápasy sa uskutočnia na zimnom štadióne a v posledných týždňoch sa pilne pripravujú nie len zápasníci, ale aj organizátori.

Len pred pár dňami sa konal zápas, ktorý určil, kto sa postaví proti Banskobystričanovi Vladimírovi Moravčíkovi. Ten bude obhajovať titul v kategórii do 80 kilogramov. Víťazom v Holandsku sa stal Srb Robin Ciric, ktorý má na konte 35 výhier. Veríme, že Draculovi sa podarí obhájiť titul, jeho špičková príprava tomu nasvedčuje. Minulý rok porazil vyzývateľa z Thajska, Namphola, zdolal ho v 4. kole tvrdým kolenom pod rebrá. To znamenalo knockout a pre Vlada získanie jedenásteho titulu v kariére. Palce budeme držať aj zverencom Dobrotkovi a Janotíkovi, ktorí majú za sebou mnoho úspešných zápasov.

Bojové športy sú momentálne mimoriadne populárne. Aj v Banskej Bystrici sa im darí, o čom svedčí aj fakt, že na Športovom gymnáziu sa otvoril 1. ročník tréningov thajského boxu. Žiaci majú možnosť prísť trénovať doobeda, v rámci vyučovania a aj poobede. Trénovať môžu v Šport Zóne a Dracula Gyme v Sásovej. Trénuje sa priamo s Vladom Moravčíkom, prípadne s jeho zverencami a ostatnými profi trénermi, ktorí sa taktiež zaslúžili o nemalé úspechy. Z nedávnych to bolo napríklad 23. februára, kedy sa v Trenčíne konali Majstrovstvá Slovenska, ktorých sa Vladimír Moravčík spolu s Vladimírom Piperekom zúčastnili nie len ako členovia Dracula Gymu, ale aj ako predstavitelia Slovenskej Muaythai Asociácie. Zápasili aj zverenci a domov si klub odniesol dve zlaté a jednu striebornú medailu. Deň predtým reprezentoval Dracula Gym v Bratislave samotný Richard Dobrotka, ktorého budete môcť vidieť aj na Enfusion v Žiline.

Pre všetkých fanúšikov bojových športov, najlepších svetových a domácich zápasníkov, ale aj samotného Enfusion tu máme skvelú správu. Mareka „Pola“ Polomského z banskobystrickej talkshow Povec ty vám predstavovať určite nemusíme. Deň pred zápasmi Enfusion sa bude konať váženie zápasníkov. To bude moderovať práve Polo, ktorý vo svojej talkshow len nedávno Vladimíra Moravčíka hostil. Lístky na Enfusion 2019 si môžete zakúpiť priamo v Šport Zóne alebo v predpredaji.