Séria krátkych filmov Moje povstanie, ktoré vznikli pri príležitosti 70. a neskôr aj 75. výročia SNP, dostane mimoriadne pokračovanie vo forme špeciálneho krátkeho filmu. Ten je venovaný účastníkovi Slovenského národného povstania Vladimírovi Strmeňovi.

V sérii Moje povstanie sa dosiaľ predstavila celá plejáda hercov, ale aj ďalších známych osobností z radov spevákov či influencerov a youtuberov. Príbehy sa venovali vždy niektorej z konkrétnych osobností a zaujímavých ľudí, ktorých osudy poznačilo Slovenské národné povstanie.

Špeciálny diel – respektíve krátky film pod názvom Mlčanie, ktorý sa natáčal v tomto roku, priblíži práve život účastníka povstania, ale stále aj oduševneného hudobníka Vladimíra Strmeňa.

Tvorcovia v približne 25-minútovom filme zachytili jeho hudobné začiatky, stretnutie s partizánmi, ale aj vypálenie neďalekej obce Kalište.

Mladého Vladimíra Strmeňa stvárňuje herec Michal Kubovčík. Objaví sa v ňom však aj samotný Vladimír Strmeň.

Diváci vo filme uvidia aj speváčku Emmu Drobnú a množstvo ďalších známych slovenských hercov. Predstavia sa v ňom tiež manželia – moderátori Matej „Sajfa“ Cifra a Veronika Cifrová Ostrihoňová.

Film v réžii Juraja Štepku, na ktorého produkcii sa podieľalo aj Múzeum SNP, by mal mať podľa už skôr medializovaných informácií premiéru v decembri v RTVS.